×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen
Planetárium
Bohužel vyprodáno

Planetárium

1 190 Kč vč. DPH
 • Dostupnost: Již rozebráno
 • Doručení: Doručení prostřednictvím přepravní společnosti
 • Promítá na stěnu nebo strop obrazy souhvězdí s až 10.000 hvězdami
 • Systém čoček v optické kvalitě
 • Otočné kolečko pro simulaci otáčení Země
 • Se dvěma vyměnitelnými mapami hvězd pozorovatelnými ze severní polokoule, s čárami vyznačujícími souhvězdí a bez nich
 • CD v němčině a angličtině s cennými informacemi ze světa astronomie

Planetárium

Obj. číslo: 99778
Fascinace vesmírem
Sotvakdo se ubrání magii tisíců hvězd zářících na noční obloze. Stejně lákavé je ale vydat se do světa fantazie a vesmírných dobrodružství. Komu to zní jako přílišná fikce, může se radovat z tohoto planetária, protože spolu s ním dostanete CD, které obsahuje cenné informace ze světa astronomie, a to německy i anglicky.

Pro galakticky krásné projekce hvězd
Ale pojďme zpátky k hvězdám: Toto šikovné planetárium dokáže na stěnu nebo strop pokoje promítnout až 10.000 hvězd. Zda přitom chcete vidět dobře vyznačená souhvězdí, je jen na Vás. K planetáriu totiž patří dvě vyměnitelné mapy, které nebe severní polokoule ukazují s čárami spojujícími souhvězdí i bez nich.

Vše je otázka nastavení
Které hvězdy v tomto měsíci září přímo nad námi? To se dá pomocí hvězdné mapy stanovit docela snadno. A pokud byste chtěli vědět, jak hvězdné nebe vypadá v nějaký jiný okamžik, můžete otočit kolečkem a simulovat tak rotaci Země.

Spánek, obloha, spánek
Celých třicet minut trvá výlet do cizích světů, pak se planetárium automaticky vypne. To je neobyčejně praktické, pokud chcete při projekci hvězd usínat, nesvítí totiž nepotřebně dlouho.

Oslnivá krása
Aby hvězdy ze stropu pokoje svítily obzvlášť pěkně, byl u systému čoček kladen důraz na jejich optickou kvalitu. A pokud by hvězdné nebe přece jen někdy nemělo požadovanou ostrost, dá se manuálně upravit.

Tip na nejlepší umístění
Abyste ve svých čtyřech stěnách viděli co nejkrásnější hvězdnou oblohu, doporučujeme umístit projektor 1,5 až 2 metry od stropu nebo stěny. Protože se dá planetárium natočit až o 90°, můžete ho postavit na rovný podklad, jako je podlaha nebo stůl.

Barva

Černá

Materiál

Plast

Rozměry

(š x v x h) cca 16,5 x 16 x 13,5 cm

Obsah / příslušenství

Včetně 4 baterií LR6 (AA), CD-ROM CyberSky s detailními obrazy hvězd s funkcí vyhledávání, přehled souhvězdí a návod k obsluze

Stáhnout další informace o výrobku

Návod (PDF, 670 KB)

Kvalita

Objednávka a dodání

Obj. číslo:

99778

Možné dodací adresy:

 • Fakturační adresa
 • Odlišná dodací adresa
 • Adresa v zahraničí
 • Obchod Tchibo

Exkluzivně:

Pouze v e-shopu