koupelna

Od koupelny k wellness oáze:
wellness v pohodlí domova

Voňavá pěna do koupele a poté vydatný kosmetický program v heboučkém županu: umíte si představit lepší relaxaci? A se správným vybavením se ve své koupelně budete cítit doslova jako v lázních. Ukážeme Vám, jak koupelnu harmonicky zařídit s pomocí nábytku, správného vybavení a několika málo užitečných tipů. Jdeme na to!
Správný interiér pro koupelnu snů

Správný interiér pro koupelnu snů

Pokud jde o koupelnový nábytek, mezi nejoblíbenější modely patří ty, které jsou vyrobeny ze dřeva, kamene a bambusu. Neboť přírodní materiály působí měkce a hřejivě a vytvářejí krásný kontrast k obkládačkám a dlažbě, k chromu a jinému vybavení. Navozují pocit, jako byste se nacházeli v nějakém exotickém místě uprostřed přírody. Díky tomu budete moci dokonale vypnout, krásně relaxovat a načerpat novou energii. Chcete si ve svých soukromých lázních vychutnávat tento moderní přírodní vzhled co nejdéle? Pak při nákupu zařízení do koupelny vybírejte nábytek, který je odolný proti působení vody – tedy nábytek, který nepoškodí pára vznikající během dlouhého sprchování ani stříkance vody.

Chcete-li získat co nejvíce úložného prostoru bez dodatečných stavebních úprav koupelny, je potřeba, abyste maximálně využili prostoru, který máte k dispozici. Například výklenek za dveřmi od koupelny často nabízí perfektní místo na větší koupelnovou skříň. A téměř vždy je možné nainstalovat pod umyvadlo šikovnou skříňku. Navíc můžete využít mobilní žebříkové regály, závěsné koupelnové regály a kontejnery na kolečkách. Do zásuvek a košíků lze uložit kosmetiku a hygienické potřeby – celý prostor pak bude působit podstatně klidnějším a příjemnějším dojmem.

Lázeňské procedury v pohodlí domova

Každý, kdo touží po hýčkání od hlavy až po paty, si může vybrat ze široké nabídky malých přístrojů, které jsou jako stvořené k jednoduchému použití v koupelně. S těmito přístroji si můžete pravidelně dopřávat příjemný pocit, který se obvykle dostavuje po kosmetické proceduře. K tomuto účelu se výborně hodí například mikrodermabrazivní přístroj, kterým lze pleť optimálně připravit na kosmetické ošetření: tento přístroj pomocí jemných krystalů odstraňuje odumřelé buňky. Pleť pak může lépe přijímat účinné látky obsažené v kosmetických prostředcích. Tento proces navíc podporuje tvorbu nových buněk.

Za skutečným pocitem lázeňského wellness prostředí však nestojí jen moderní technologie. Chcete potěšit všechny své smysly? Pak neváhejte použít během svého wellness dne také blahodárné vůně. Potřebujete zahnat stres? K tomu je ideální teplá aromatická koupel. Uklidňující účinek má například vůně levandule, jasmínu a růže. Chcete-li naopak načerpat nové síly, použijte při sprchování svěží citrusové vůně. Příjemně osvěžující vliv má například také vůně máty a vanilky.
Lázeňské procedury v pohodlí domova

Nápady pro Vaši koupelnu

 
 
 
 
zbývá pár kusů
  • Zrcadlo s protizamlžovací úpravou
Ve vlhkém teplém prostředí se nezamlžuje
249
219
Náhled
Bohužel vyprodáno
  • WC sedátko Easy Close s automatickým zavíráním
Jemné zavírání bez bouchání
899
749
Bohužel vyprodáno
  • Koupelnová odkládací skříňka
Z naší koupelnové série Vario s otočnou vložkou: stačí otočit a vybrat si mezi dubovým a šedým dekorem
3 990
 
 
 
 
Bohužel vyprodáno
  • Vysoká koupelnová skříň se zrcadlem
Dvířka se zrcadlovou plochou
3 990
2 490
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
  • Dávkovač mýdla
Vysoce kvalitní plast
179
169
zbývá pár kusů
  • Zrcadlová skříňka s držákem ručníků »Vario-Look«
Vyměnitelné vložky pro šedý nebo světle šedý dekor
3 990
1 790
Náhled
Měkké a hebké textilie pro perfektní pocit v koupelně

Měkké a hebké textilie pro perfektní pocit v koupelně

Se správnými osuškami bude Váš wellness zážitek ještě krásnější. Určitě víte, jak úžasný je to pocit, když se po horké koupeli nebo po letní osvěžující sprše můžete zachumlat do heboučkého županu. Obzvlášť příjemné jsou ručníky z froté, neboť tento materiál velmi dobře saje a rychle schne. A pokud máte rádi nohy v teple, můžete chladnou podlahu v koupelně zakrýt hebkou koupelnovou předložkou z mikrovlákna.

Pokud vyberete koupelnové textilie v jednotné barvě, dosáhnete také optické harmonie. Koupelnu můžete vždy barevně doladit podle chuti na nálady. Jemné pastelové barvy nebo elegantní šedé tóny zajistí uvolněnou náladu, zatímco svěží, veselé barvy, jako zelená a tyrkysová, vnesou do místnosti více života. Dbejte na jasnou barevnou koncepci - místnost pak bude působit promyšleně a bude vyzařovat klid a vyrovnanost.

„O sole mio!“ – zábava v koupelně

Také patříte mezi ty, kteří si ve sprše rádi zpívají? A i kdyby ne: při zvuku oblíbené hudby můžete svižně a s dobrou náladou vykročit do nového dne. Dnes jsou k dostání speciální rádia do koupelny, která odpuzují vodu a nemají problém ani s vyšší vzdušnou vlhkostí. Obzvlášť praktické jsou modely, které pomocí malého držáku připevníte přímo na sprchový kout nebo na věšák na ručníky. Některá rádia mají dokonce pohybové čidlo, takže i krátký pobyt v koupelně může být podbarven příjemnou hudbou.

Dbejte na to, aby rádio nabízelo dostatečnou hlasitost – bude totiž muset přehlušit zvuk sprchy nebo dokonce elektrického zubního kartáčku. Kromě toho je dobré mít připraveny různé seznamy hudebních skladeb: například něžné šplouchání moře při relaxaci ve vaně a oblíbené písně pro dobrou náladu, které si budete moci zazpívat během ranní očisty.
„O sole mio!“ – zábava v koupelně
Dekorace a osvětlení do koupelny pro ještě větší útulnost

Dekorace a osvětlení do koupelny pro ještě větší útulnost

I v koupelně si – stejně jako v jiných pokojích – můžete pohrát s drobnými dekoračními prvky. To obzvlášť prospěje koupelnám, které jsou kompletně zařízeny v klasické bílé barvě. Vaší fantazii se zde nekladou žádné meze: pomocí dekorací můžete jednoduše vyprávět malý příběh. Můžete například vytvořit dekoraci, která Vám bude připomínat den strávený na pláži – k tomu postačí miska s pískem a škeblemi, námořnicky laděné dekorační prvky v modré a bílé barvě a fotografie z poslední dovolené.

Obzvlášť velký vliv na atmosféru v koupelně má osvětlení: často používané neutrálně bílé umělé světlo působí spíše chladně. Hodí se však dobře jako funkční zdroj světla – například při nanášení make-upu. K relaxaci se však hodí již méně. Lépe se budete cítit ve světle, které se blíží dennímu světlu, tedy se svítidly vydávajícími teplé, nažloutlé světlo. Krásných efektů můžete dosáhnout pomocí náladových svítidel s LED. A ke koupeli ve vaně plné voňavé pěny se zase hodí klasika: světlo svíček.

Právě nyní na tchibo.cz

Nápady na zařízení koupelny

Nápady na zařízení koupelny

Do kategorie Koupelna