Schließen
Vanocni vyzdoba

Skvělé nápady na vánoční výzdobu

S působivou vánoční výzdobou se k Vám domů nastěhuje krásná adventní atmosféra. Náš tip na vydařenou výzdobu: zůstaňte věrni jednomu stylu. Co myslíte, co se nejvíce hodí do Vašeho bytu? Přinášíme informace o trendech roku 2017 zaměřených na vánoční výzdobu.
Červená a bílá – klasické vánoční barvy
Červená a bílá – klasické vánoční barvy

Výrazná červená barva je prostě barvou vánoc. V kombinaci s přírodní bílou dodá vánočním dekoracím moderní akcent. Vyzkoušejte to: červenobílé látky a svíčky nebo lákavě červená jablíčka a vánoční hvězda na světlém pozadí.
Příroda a dřevo – přirozeně působivá výzdoba
Příroda a dřevo – přirozeně působivá výzdoba

Dbejte na to, abyste u všech stolních dekorací použili maximálně dvě barvy. Dosáhnete tak elegantnějšího a decentnějšího dojmu, který se k vánočnímu menu hodí více než příliš pestře prostřený, neklidně působící stůl.
Strohost a ušlechtilost – jednoduchá, ale velmi efektní výzdoba
Strohost a ušlechtilost – jednoduchá, ale velmi efektní výzdoba

Ani ten, kdo si nepotrpí na příliš bohatou výzdobu, nemusí rezignovat na vánoční náladu. Jednoduché tvary, bílá a šedá barva zkombinovaná s lesklými materiály, jako je sklo a ušlechtilá ocel, zajistí skutečně elegantní atmosféru. Tento typ vánoční výzdoby bude výborně vypadat v minimalisticky zařízeném interiéru.
Tradice a moderní styl – nová klasika
Tradice a moderní styl – nová klasika

Krušnohorská dílka vyřezávaná ze dřeva, vánoční betlém, louskáček a anděl: i letos jsou tradiční vánoční dekorace velmi žádané. Méně však znamená více. Zkombinujte tradiční prvky s prostými sloupovými svíčkami nebo s jednoduchým slaměným podkladem, vytvořte jemná barevná aranžmá, aby celek nepůsobil příliš pestře.

Vlastnoruční vázání adventního věnce

Jak na to:

Mezi vánočními dekoracemi rozhodně nesmí chybět adventní věnec. Avšak o tom, jak by měl vypadat, rozhodujete jen a jen Vy sami. Může být tradiční nebo moderní – fantazii se žádné meze nekladou.

Mezi klasické vánoční dekorace patří adventní věnec z jedlových větviček. Můžete si jej uvázat sami nebo si můžete koupit polotovar, na který připevníte dekorativní svíčky a mašle. Můžete také použít moderní variantu – dekorační koš na svíčky. Tento základ můžete libovolně ozdobit jedlovými větvičkami, šiškami, voňavými mandarinkami nebo oříšky.

Nebo – pokud chcete zase jednou vyzkoušet něco nového, změňte materiál. Jedinečné adventní věnce lze vyrobit například z větviček s plody rakytníku, z větviček šípku nebo ze stálezeleného vavřínu. Dobře bude vypadat také suché dřevo a šišky.

Nemusí to být vždycky nutně 4 svíčky na věnci. Plát uříznutý z kmene stromu, ozdobený silnými svíčkami, přitáhne každý pohled, a navíc opravdu nádherně voní. Nebo můžete vzít dekorační mísu a naplnit ji několika různými světelnými řetězy. Napřed zapnout jeden, pak druhý, pak třetí... Prolínající se světlo vytvoří velmi působivou atmosféru.

Tip na vánoční hru: Kdo pozná, co to je?

Zkuste se svými nejbližšími nahmatat překrásný čas vánočních svátků. Připravte si figurky andělů, vánoční koule, jedlové větvičky a další vánoční ozdoby. Tyto předměty si pak můžete se zavázanýma očima ohmatat a na závěr je musíte zpaměti vyjmenovat. Nejdříve můžete začít s několika málo předměty a postupně můžete jejich počet zvyšovat.

Vánoční výzdoba ve správném světle

V ročním období, které je charakteristické krátkým dnem a dlouhou nocí, je potřeba světla obzvlášť velká. V místnosti můžete použít spoustu malých světelných zdrojů, které se postarají o rozjímavou atmosféru, v níž se budete cítit dobře. Ať už to bude oheň v kamnech, světlo svíček, světelný řetěz nebo svítící vánoční dekorace: teplé ostrůvky světla vnesou do Vašeho domova nádhernou útulnost.
Vyzdobte svůj byt pomocí světla! Kreativní použití svítících hvězd apod. udělá z Vaší vánoční výzdoby něco skutečně speciálního. Zkuste například na dobu adventu vyklidit jeden regál na knihy. Získáte tak místo na ozdobné svícny na čajové svíčky nebo světelné stromečky v nejrůznějších tvarech a barvách. Úžasným krokem dopředu je nová LED technologie – zaručuje nízkou spotřebu energie, obzvlášť dlouhou životnost a malé množství generovaného tepla. To jsou faktory, které přispějí nejen k nižší faktuře za energii, ale také k bezpečnosti Vašich dětí, domácích zvířat a k ochraně snadno hořlavých materiálů, jako jsou suché jedlové větvičky nebo dárkový balicí papír.
Individuální adventní kalendář pro Vaše nejbližší

Individuální adventní kalendář pro Vaše nejbližší

Pytlíčky, krabičky nebo sáčky – nezáleží na tom, jakou bude mít adventní kalendář podobu: na postupné rozbalování se vždycky těší nejen děti, ale i dospělí. Adventní kalendář ozdobený pestrými číslicemi a stužkami bude krásnou vánoční dekorací, ať už zavěšený na šňůře nebo naaranžovaný na okenním parapetu. Nejdůležitější je, že se postará o rozzářené tváře Vašich nejbližších.

Dát dohromady 24 dárků – to může docela lézt do peněz. Ale ne nezbytně. Neboť i vlastnoručně upečené sušenky a vlastnoručně vyrobené pralinky jsou skvělým dárkem věnovaným od srdce. Postupné rozbalování kalendáře, společně s malým příběhem, který den po dni pokračuje, bude doba adventu ještě napínavější. Oblíbenou náplní adventního kalendáře jsou i poukázky. Náš tip: Jedna velká poukázka ve formě 24 dílků puzzle – obdarovaný se může každý den těšit na něco nového.

Tipy a recepty na oslavu vánočních svátků

Vánoční svátky – to jsou kouzelné chvíle strávené s celou rodinou: Přinášíme Vám tipy na působivou vánoční výzdobu, prozradíme Vám lahodné vánoční recepty a nabízíme dekorativní vánoční přání, která si můžete vytisknout.

Vánoce v Tchibo

Objevte vánoční svět Tchibo!

Vytvořte si adventní kalendář

Vytvořte si adventní kalendář

K návodu na vytvoření našeho báječného vlastnoručně vyrobeného adventního kalendáře.

Zjistit více
Připravte si doma skvělý svařák

Připravte si doma skvělý svařák

Objevte recepty na svařené víno a vyzkoušejte si je u sebe doma.

Zjistit více
Nápady na dárky

Nápady na dárky

Najděte dokolaný dárek pro Vaše nejbližší.

Zjistit více

Zdobení vánočního stromečku

Působivé nápady na zdobení vánočního stromečku.

Zjistit více
Slavnostní prostírání

Slavnostní prostírání

Krásně prostřený stůl může skvěle podtrhnout slavnostní atmosféru.

Zjistit více
Nápady na sváteční recepty

Nápady na sváteční recepty

Naše nejlepší recepty a nápady na slavnostní vánoční tabuli.

Zjistit více

Pečení vánočního cukroví

Lákavé recepty na cukroví a nejnovější trendy v pečení na slavnostní příležitosti.

Zjistit více

Pomůcky na pečení

S těmito tipy pro Vás bude pečení cukroví potěšením a zábavou.

Zjistit více

Vánoční přání

Zdarma: Vánoční přání a visací kartičky k dárkům k vytištění!

Zjistit více
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Adventní kalendář
399
  • Dekorační koule, 3 ks
Ze skla v ušlechtilém tvrzeném matně zlatém vzhledu
249
219
Náhled
-12 %
Dekorační koule, 3 ks
Ze skla v ušlechtilém tvrzeném matně zlatém vzhledu
249
219
Sada připínacích a nažehlovacích motivů Včela
179
k dispozici malé množství kusů
Sada nažehlovacích záplat Yakari, 5dílná
199
k dispozici malé množství kusů