Schließen

Móda ve velkých velikostech, zcela podle Vašich představ

Zakrývání a schovávání je minulostí. Dnes může i člověk jiné velikosti nežli "nula" mít svůj vlastní styl a v zrcadle na sobě obdivovat aktuální trendy. S aktuálními střihy, materiály a vzory je pro Vás svět módy otevřený dokořán: Oblékněte si tedy podle nálady vzdušné lehké šaty, konzervativní obchodní styl nebo ležérní oděv ve stylu 90. let a mnohé další.

Tipy a triky pro velké velikosti

Ráda byste nosila avizovanou módu ve větší velikosti, ale není Vám úplně jasné jak? Pár fíglů Vám pomůže kombinovat základní kousky oblečení, stejně jako módní věci tak, abyste se cítila dobře. V principu platí to samé jako pro každou velikost: Vyberte si střih, barvy a vzor tak, aby vynikly přesně ty tělesné partie, které na sobě nejvíce milujete.

Malé vzory na velké vystoupení

Na velkém pódiu jsou nejrůznější vzory středem zájmu aktuální módy – nezávisle na velikosti oblečení. A je úplně jedno, jestli jde o květy, proužky, kostičky nebo grafické vzory: neprezentujete pouze nejnovější módní trendy, na jeviště přinášíte také svou postavu. Malé vzory přitom často působí romantickým dojmem se špetkou vintage šarmu. Splývavé šaty poseté kvítky nebo puntíky působí velmi dívčím dojmem, a dávají tak prostor k zamyšlení nad starými časy. A kromě toho nedávají očím šanci soustředit se na malé varhánky. Naproti tomu větší květy nebo plné širší pruhy na sebe poutají pozornost a dají se vědomě využít jako poutače. Pokud zvolíte tmavou barevnou základnu, působí ve velkých velikostech obzvlášť jednotným dojmem.

Zvýraznění namísto zakrývání:
Střihy, které padnou Vašemu typu postavy

Cokoli na sobě chcete zvýraznit: Vyberte si své oblečení bezpodmínečně ve své konfekční velikosti. Neboť jak příliš malé, tak i příliš velké velikosti nepůsobí dobře. Abyste se ve svém outfitu cítila celý den dobře a atraktivně, je třeba se zcela vědomě zaměřit na výběr správného střihu. Například přiléhavé kalhoty s volnější halenkou upoutají pozornost na Vaše skvělé nohy. Zavinovací šaty áčkového střihu s véčkovým výstřihem si hrají s tělem, vytvoří vzrušující prostor pro Váš dekolt a vyzařují ženskost. Pokud máte útlý trup a ženské boky, pak se pomocí pestrobarevných, nebo dokonce nabíraných horních dílů můžete pokusit o jednotné proporce ve velké velikosti. K tomu se hodí například splývavá sukně v midi délce nebo pohodlně střižené kalhoty v tmavších tónech.

Formující oblečení: Tvarující spodní prádlo pro vysněnou siluetu

Ten, kdo rád nosí jemné nebo lehce průsvitné látky, jako je hedvábí, dobře zná tento problém: pod oblečením se rychle vyrýsuje sebemenší nerovnost. S formujícím prádlem už nemusíte těmito myšlenkami ztrácet čas, ale můžete se úplně bezstarostně pohybovat ve svých lehkých šatech a halenkách. Nové tvarující prádlo pro velké velikosti přitom nijak neomezuje a je k dostání i ve vzdušné kvalitě – pro příjemný pocit při nošení. Tvarující prádlo ve vzhledu cyklistických kalhot se hodí obzvláště při vyšších teplotách. Nejen že stahuje zadeček, bříško a stehna, ale také při chůzi vytváří pod šatami příjemný pocit. Formující top pod halenkou zvýrazňuje pas. Vysoce střižené kalhotky nebo body formují bříško. Pokud chcete vytvarovat celou svoji siluetu, můžete sáhnout po tvarujících šatech.

Jaký typ postavy máte?

Žádný strach, nezačneme teď s jablky a hruškami. Abychom určili Váš typ postavy, vrátíme se prostě k abecedě, neboť 5 písmen A, H, O, V a X ztělesňují velice dobře různé typy postav. Najděte s Tchibo ten nejlepší vzhled pro Vaši siluetu!
Typ A

Typ A

Nahoře úzká, dole široká
U typu postavy A se jedná o ženskou postavu s úzkým trupem, malým obvodem hrudníku, štíhlými pažemi, útlým pasem a širokými boky s kulatým zadečkem.
Proto svým outfitem zdůrazněte úzký trup pomocí světlých barev, vzorů, pěkným výstřihem nebo prsními vycpávkami. Vyzrajte nad dolními partiemi tím, že sáhnete po splývavých, volnějších látkách tmavších barev. Jak již název prozrazuje, hodí se pro Vaši siluetu obzvláště šaty a horní části oblečení ve tvaru A, tak aby mohly vyniknout Vaše přednosti.
Typ H

Typ H

Rovná postava; ramena a boky stejně široké
Máte rovnou siluetu s rovným pasem a silnými stehny? A jsou Vaše boky a ramena přibližně stejně široké? Pak jste typ H.
Proto zvýrazněte svou rovnou postavu. Nemusíte vyrovnávat žádné rozdílné proporce mezi horními a dolními partiemi a můžete tak vsadit na klasické, minimalistické střihy. Orientujte se na jasné linie, strukturované látky a jednoduchý módní design. Eventuálně někdy vyzkoušejte módu, která je založena na přirozeném sportovním stylu.
Typ O

Typ O

Širší střed, velký obvod hrudníku
Jako typ O máte výrazný obvod hrudníku, pasu a boků, ale máte štíhlé nohy. Často se tento typ postavy vyznačuje krásným dekoltem, pročež byste ho měla rozhodně zdůraznit. Soustřeďujte tedy pohledy na své přednosti a zdůrazňujte svůj výstřih a nohy. V dolních partiích vsaďte na světlé barvy a vzory. Nahoře upřednostněte tmavé tóny, univerzální barvy a otevřená sáčka. Důležité je, abyste si neobepínala bříško, nýbrž vyzrajte nad středními partiemi splývavými kousky.
Typ V

Typ V

Nahoře široká, dole úzká
Pokud máte postavu typu V, máte spíše široký trup a velký obvod hrudníku, které naráží na úzké boky, malý zadeček a štíhlé nohy. S tímto typem postavy byste měla usilovat o optickou rovnováhu mezi horní a dolní částí těla. To se Vám podaří nejlépe tím, že štíhlé nohy zdůrazníte úzkými kalhotami, nebo vyrovnáte proporce volnými splývavými kalhotami a sukněmi. Prostě to vyzkoušejte.
Typ X

Typ X

Nahoře široká, dole široká, útlý pas
Typ postavy písmene X vystihuje klasický tvar přesýpacích hodin, tzn. že máte útlý pas, zatímco ramena a boky jsou přibližně stejně široké. Často disponuje tento typ i velkým obvodem hrudníku a širokými boky, proto byste měla volit spíše jednoduchou a elegantní módu. Zdůrazňujte proto své přednosti pomocí šatů s vypasovaným horním dílem nebo pomocí zavinovacích šatů a nápadných pásků.

Stylizujte svůj typ postavy!

Nová kolekce Tchibo nabízí ten správný outfit pro každý typ postavy:
 • Typ A
 • Typ H
 • Typ O
 • Typ V
 • Typ X
 • Typ H
 • Typ V
 • Typ X
 • Typ A
 • Typ H
 • Typ A
 • Typ H
 • Typ O
 • Typ X
 • Typ V
 • Typ X

Klasika pro každý den

    
k dispozici malé množství kusů
k dispozici malé množství kusů
 • 7/8 tregíny
Příjemně měkká směs elastanu s vysokým podílem bavlny
499
349
Náhled
k dispozici malé množství kusů
    
Bohužel vyprodáno
 • Tregíny
Elastický, měkký materiál
399
349
k dispozici malé množství kusů
k dispozici malé množství kusů
Více módních trendů pro dámy

Více módních trendů pro dámy

Do kategorie dámské módy
Objevte více spodního prádla pro ženy

Objevte více spodního prádla pro ženy

Do kategorie spodní prádlo, plavky