Pohádkově krásné povlečení
Vše o materiálech, designu a údržbě
Podívejte se do našeho průvodce povlečením, kde najdete informace ohledně materiálů, barev i zpracování látek.
Povlečení na celý rok
Povlečení na léto
Potit se za letních nocí? Díky, ale ne! Ideální povlečení pro vlahé letní noci je lehké a příjemně chladí. Jemné materiály s dobrými termoregulačními schopnostmi a prodyšností zajistí příjemný spánek.
Povlečení na zimu
Za chladných večerů musí povlečení splňovat především jeden požadavek: musí být měkoučké a krásně hřát. Hebké povlaky na polštář a přikrývku doslova lákají, abychom ve studeném počasí zůstali v posteli ještě o chvilku déle. V době adventu a Vánoc se v luxusně lesklém povlečení také rádi svátečně zasníme.
Od nápadu k novému oblíbenému povlečení
Naše nová jarní kolekce je tady! Naši designéři a produktoví manažeři se u barevných květinových motivů soustředili na detail. Krok za krokem Vám ukážeme, jak vznikly naše designy.
Správná péče o povlečení
Naše povlečení toho vydrží hodně – a to každou noc. Chcete-li zajistit, že povlečení zůstane svěží, odstranit z něj uvolněné šupinky pokožky, a předcházet tak alergiím, musíte povlečení pravidelně prát. A abyste se ze svých oblíbených modelů radovali co nejdéle, je dobré věnovat pozornost několika tipům, jak o povlečení pečovat.
1. Najděte vhodný rytmus praní
To, jak často by se mělo povlečení prát, závisí na více faktorech. Například u alergiků dává smysl výměna povlečení každý týden. Když se silně potíte, je vhodné měnit povlečení nejpozději po dvou týdnech. Jinak většinou stačí měnit povlečení jednou za čtyři týdny. Přikrývky a polštáře byste měli navíc nejlépe každý den natřepat a dát vyvětrat – to je důležité zejména, když se v noci hodně potíte.
2. Jak správně prát povlečení
V zásadě lze doporučit praní povlečení z bavlny při teplotě 60 °C, protože tak zneškodníte všechny choroboplodné zárodky. Je ovšem nutno dát pozor na materiálové směsi a choulostivé materiály, jako je hedvábí. Vždy se proto prosím řiďte příslušnými pokyny k údržbě. Pokud je povlečení třeba prát při nižších teplotách, použijte k redukci choroboplodných zárodků dezinfekci na prádlo.
Pokud chcete předejít poškození tkaniny a chcete zajistit, aby barva povlečení dlouho nevybledla, měli byste povlečení po svléknutí vždy obrátit naruby a zapnout všechny zipy či knoflíky. Chcete-li zabránit silnému opotřebení vláken, perte povlečení raději samostatně. Přidáním škrobu navíc výrazně zvýšíte pevnost povlečení.
3. Používejte vhodné prací prostředky a aviváž
Barevnost povlečení zachováte co nejdéle, pokud budete používat šetrný prací prostředek na barevné prádlo. I na praní černého povlečení jsou tyto prací prostředky většinou stejně vhodné jako speciální prostředky na tmavé a černé textilie. Bílé povlečení je naopak lepší prát v univerzálním pracím prostředku, abyste předešli zašednutí.
Při praní povlečení z mikrovlákna a mikrofleecu byste neměli používat aviváž – tyto materiály by totiž mohly ztratit svou jemnost a savost. Navíc byste při používání aviváže měli dát pozor na příliš intenzivní vůně. Jemné vůně – nejlépe s uklidňujícími tóny jako levandule – jsou při usínání příjemnější.
4. Sušení a uchovávání povlečení
Správné praní a sušení peří
Ať už měkoučká deka nebo oblíbený polštář – správná péče zajistí, že naše povlečení déle vydrží a zaručí Vám poklidné noci.
Potřebujete:
pračku, která pojme min. 7 kg prádla
jemný prací prostředek bez rozjasňovačů (např. prací prostředek na vlnu) nebo prací prostředek na peří
sušičku, která pojme 10 kg prádla
2-3 tenisové míčky / míčky do sušičky
1. Postup praní
2. Postup sušení
Po vyprání vložte lůžkoviny do sušičky. Péřové výrobky nesmíte sušit na šňůře, protože výplň by vytvořila hrudky. Nyní nastavte dostatečnou dobu sušení. U peří je obzvlášť důležité, aby řádně proschla nejen vnější tkanina, ale i výplň. Spousta sušiček je vybavena automatickým systémem, který proces sušení ukončí, jakmile svrchní tkanina uschne. Chcete-li dobu sušení prodloužit, vložte jednoduše do sušičky navlhčený ručník. Přidejte také do sušičky 2 až 3 tenisové míčky nebo míčky, které zajistí správné načechrání výplně.
3. Postup údržby
Každodenním natřepáním péřových lůžkovin se postaráte o vznik nových vzduchových polštářků, které zajistí pocit měkkosti a pomohou zachovat vlastnosti produktu. Své péřové produkty uchovávejte vždy suché a dobře vyvětrané.