Schließen

Pánská letní móda

Na ven i na doma

Naše nejoblíbenější kousky z této kolekce

Letní look pro muže

Košile, trika a šortky

Neseme odpovědnost

Proč je biobavlna lepší než běžná bavlna?

Ekologické pěstování bavlny chrání přírodu, šetří půdu a snižuje spotřebu vody. Tím přispívá k tomu, aby lidé i v budoucnu mohli pěstovat potřebné plodiny.

Pohodlné denní a noční prádlo

Pyžama, spodní prádlo a domácí oblečení

Udržitelné materiály v Tchibo

Biobavlna

Zjistit více
Bavlna použitá k výrobě těchto produktů pochází z ekologické produkce. To znamená, že při pěstování rostlin byly používány výhradně přírodní prostředky na ochranu rostlin a přírodní hnojiva. To vede k úsporám vody, zachování úrodnosti půdy a ochraně zdraví a životního prostředí.
Certifikace GOTS (Global Organic Textile Standard) u výrobku dosvědčuje, že kromě ekologického způsobu pěstování se v rámci celého výrobního řetězce dodržovala přísná sociální kritéria.

Zelený knoflík

Zjistit více
Symbol zeleného knoflíku představuje státní logo. Označuje textilie, při jejichž výrobě byla dodržena stanovená sociální a ekologická kritéria. Kromě toho dokládá zapojení firmy jako celku. My z Tchibo musíme prokázat, že jsme si vědomi rizik v rámci svého dodavatelského řetězce a že za ně přebíráme odpovědnost. Některé z našich výrobků nesou od této chvíle symbol zeleného knoflíku. Více informací najdete na: tchibo.de/Nachhaltigkeit a www.gruener-knopf.de

SPRAVEDLIVÝ A ODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP K LIDEM I K PŘÍRODĚ: TO JE NAŠE ODPOVĚDNOST

Uvědomujeme si zodpovědnost, kterou máme za naši planetu, a proto již 13 let usilujeme o to, aby se  naše výrobky vyráběly odpovědným způsobem. Jde nám o ochranu životního prostředí, ale i respekt k lidem, se kterými pracujeme. Mnohého jsme již docílili, ale víme, že je před námi ještě dlouhá cesta. Každý den proto pracujeme na tom, abychom dosáhli ještě lepších výsledků. Podrobnosti k udržitelným výrobkům z této kolekce i tomu, na čem dále pracujeme, najdete zde a na adrese www.tchibo.cz/trvala-udrzitelnost.
Náš textil s biobavlnou také nese logo GUT GEMACHT a pomáhá nám dosáhnout našeho cíle - 100% udržitelného podnikání. Jeden úspěch jsme již zaznamenali, neboť v roce 2016 pocházelo 80 % námi použité bavlny z trvale udržitelných zdrojů.

Ekologicky šetrný způsob pěstování bavlny přispívá k udržení biologické rozmanitosti a zachování úrodné půdy, čímž prospívá farmářům. Naše produkty s biobavlnou poznáte snadno podle údajů o materiálu: označení „OCS 100“ je zárukou toho, že výrobek obsahuje minimálně 95 % biobavlny; označení „OCS Blended“ garantuje obsah biobavlny vyšší než 50 %.
V našem oblečení certifikovaném podle standardu Global Organic Textile Standard (GOTS) se budete cítit třikrát tak dobře. A to proto, že z kontrolovaného ekologického zemědělství a z ekologických a sociálních požadavků uplatňovaných v rámci celého výrobního řetězce profitují všichni: životní prostředí, lidé v dodavatelském řetězci i Vy.

KVALITA GOTS
Tento týden nabízíme vybrané produkty certifikované podle GOTS. Obsahují minimálně 70 % bavlny z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou vyrobeny podle standardů Global Organic Textile Standard (GOTS). Znamená to, že při pěstování bavlny nejsou používány toxické chemikálie a potenciálně škodlivé přísady a že byla zpracována dle ekologických standardů.
Náš textil s označením Cotton made in Africa (CmiA) nese logo GUT GEMACHT, neboť podporuje trvale udržitelné pěstování bavlny v Africe. Iniciativa CmiA tam spolupracuje s přibližně 670.000 pěstiteli bavlny a nabízí tak pomoc zhruba 5,3 milionům lidí (včetně rodinných příslušníků), aby si sami zlepšili svůj život.

POMOC DÍKY OBCHODU
Sociální spravedlnost, vyšší příjmy pro rodiny a ochrana životního prostředí – to jsou naše cíle. Farmáři mají možnost navštěvovat kurzy, kde se učí, jak pěstovat bavlnu efektivně a ekologicky. Díky vyšším výnosům při sklizních a rostoucím příjmům mohou vlastním přičiněním zlepšit životní podmínky pro sebe a své rodiny, a to bez jakékoliv další pomoci zvěnčí. Čím více se této bavlny koupí, tím lépe, protože licenční poplatky, které za ně firmy platí, se investují přímo v místě původu bavlny (například do škol). Takže, Vy si nakoupíte příjemnou módu a zároveň dáváte ostatním šanci na lepší budoucnost.