Schließen
Kufry a cestovní příslušenství

Kufry a cestovní příslušenství

Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-30 %
Bezpečnostní taška přes rameno
499
349
-28 %
Kosmetická taštička s přihrádkou na šperky
349
249
-28 %
Reflexní batoh
699
499
-22 %
Batoh a nákupní taška 2 v 1
449
349
-28 %
Lyžařský a snowboardový batoh
699
499
-20 %
Skládací cestovní taška
499
399
Kosmetická taštička k pověšení
399
-23 %
Taška přes rameno Heritage
299
229
-25 %
Izolační multifunkční taštička
199
149
Kosmetická taštička k pověšení
399
-41 %
Outdoorový batoh
599
349
-25 %
Izolační multifunkční taštička
199
149
Kufr z tvrdé skořepiny, střední
1 990
-30 %
Outdoorový batoh
499
349
-28 %
Sportovní náramek na smartphone
249
179
-28 %
Ledvinka
349
249
-30 %
Bezpečnostní nákupní taška
649
449
Izolační multifunkční taštička
199
Úložné taštičky, 3 ks
249
Kufr z tvrdé skořepiny, velký
2 290
Kožená taška na nošení křížem
1 790
-26 %
Cestovní taška na kolečkách
2 290
1 690
Lehký textilní kufr, malý
1 490
Bezpečnostní taška 3 v 1
399
Bezpečnostní ledvinka
399
Kožená kosmetická taštička
999
Sada kosmetických taštiček
299
Taška na nošení křížem
799
Kosmetická taštička
199
1

Kufříky, cestovní tašky a další: Vaší dokonalí společníci

Ideální cestovní zavazadlo je praktické, lehké a robustní. Máte na výběr mezi kompaktními zavazadly na kolečkách, robustními skořepinovými kufry a kvalitními textilními cestovními taškami. Kromě toho nabízíme cestovní doplňky, jako jsou kosmetické tašky nebo zámky na kufry. Ale jak najdete ideální model přesně pro vás? Důležitými rozhodujícími kritérii jsou při tom objem, materiál a hmotnost. Kufr ze stabilního plastu se například skvěle hodí na cesty letadlem, zatímco zavazadla z textilních polyesterových tkanin se lépe hodí na rodinnou dovolenou autem.

Výběr správného cestovního zavazadla

Správné příruční zavazadlo

Aby bylo vaše zavazadlo na cestě letadlem považováno za příruční zavazadlo, nesmí přesahovat určité maximální hodnoty co do velikosti a hmotnosti. Ty se u jednotlivých leteckých společností liší – a zvláště u levných letů jsou přísně kontrolovány. Kufr nebo cestovní tašku o rozměrech 34x53x23 centimetrů můžete vzít s sebou u většiny leteckých společností. Pro jistotu se však ujistěte ve směrnicích dané společnosti. Podle typu letenky, místa odletu a cílové země se mohou podmínky například jedné jediné letecké společnosti lišit. Zvláště dbejte na rozdíly mezi leteckými třídami „Economy Class“, „Business Class“ a „First Class“.

Jaký zvolit objem?

Pokud hledáte kufr na krátké výlety v délce jednoho až dvou dnů, postačí vám malé zavazadlo na kolečkách s objemem 20 až 40 litrů. Ty lze zpravidla při cestách letadlem uplatnit jako příruční zavazadlo. Kufry na jednotýdenní dovolenou by měly mít objem 50 až 70 litrů. Na delší cesty jsou určené kufry o objemu 70, 90 nebo 120 litrů. Při výběru zohledněte fakt, že u mnoha leteckých společností máte zdarma zavazadlo jen do hmotnosti 20 kg – aniž by vám byl účtován příplatek. Proto je smysluplné myslet při plánování úsporně již od samého počátku. Chcete-li pojmout své zavazadlo úsporněji, můžete si například vzít méně kusů oblečení a přibalit cestovní prací prostředek.

Lepší organizace zavazadla

Cestovní zavazadla jsou při nakládání a přepravě často pohazována, otáčena a mačkána. Ale žádné obavy: Vnitřní přihrádky, přídavné tašky a popruhy udrží v zavazadle pořádek a udrží vaše věci bezpečně na jejich místě. Uzavíratelné přihrádky se zvláště hodí ke skladování malých a nepraktických předmětů. Popruhy navíc udrží tvar vašeho oblečení. Některé kufry nebo tašky se dokonce hodí na konkrétní použití: Obsahují například integrovanou tašku na notebook nebo extra oddělenou přihrádku na vaše vyžehlené oblečení.

Textil nebo skořepina?

Oba materiály mají své výhody: Kvalitní skořepinový kufr zvláště dobře ochrání vaše věci, protože jejich robustní obal jen tak nepovolí. Proto se lépe hodí pro cesty letadlem, při kterých je se zavazadly často hrubě zacházeno. Textilní kufry jsou však úspornější – například v kufrovém prostoru vašeho auta. Jejich materiál je flexibilnější, a proto můžete v těchto zavazadlech převážet jinak neforemné předměty a lépe je tak v prostoru uskladnit. Textilní kufry z nylonu nebo polyesteru mají navíc zvláště nízkou hmotnost. Chcete-li využít výhod textilních i skořepinových kufrů, je pro vás vhodným řešením hybridní kufr.

Čemu věnovat pozornost při koupi kufrů a cestovních doplňků

Vhodný materiál

Skořepinové kufry z kvalitního plastu jsou zvláště stabilní a odolné proti nárazu a poškrábání. Další výhoda tohoto materiálu: Špinavé skvrny můžete snadno otřít vlhkým hadříkem. Ještě stabilnější než plast je hliník. Hliníkové kufry jsou téměř nezničitelné a odolné proti rozbití, avšak jsou náchylné k známkám použití, jako jsou vypoukliny. Při výběru kufru z polyesteru získáte nízkou hmotnost a tkaninu, která je zvláště odolná proti protržení a která odpuzuje vodu. Při čištění polyesteru platí: Používejte jen vodu a jemné čisticí prostředky. Jiná pravidla platí u kůže. Tento materiál je robustní a má dlouhou životnost, avšak vyžaduje více péče. Kožené kufry byste měli před prvním použitím ošetřit impregnačním sprejem, aby se na kufru v dešti nevytvořily nehezké skvrny.

Kvalitní kolečka

Menší zavazadla, stejně jako většina větších kufrů a cestovních tašek, jsou vybavena kolečky. Zde máte na výběr mezi jednoduchými modely s dvěma kolečky a exkluzivními modely se čtyřmi kolečky, které lze flexibilně manévrovat všemi směry. Užitečnou výhodou jsou kolečka s možností aretace, díky kterým můžete svůj kufr bezpečně odstavit. Zvláště kvalitní jsou gumová kolečka, která se snadno přizpůsobí nerovnostem na chodníku a ulici a jsou celkově velmi robustní. Obecně platí, že širší kolečka jsou lepší než úzká kolečka. Kromě koleček věnujte pozornost také úchytu: Dostatečně dlouhý, vysunovací nebo dokonce nastavitelný stupňovitý úchyt zajistí pohodlné táhnutí kufru, při kterém budete moci jít vzpřímeně. Všechny úchyty by měly také příjemně padnout do ruky.

Náš slib pro vaše kufry a cestovní doplňky

Přejeme si, abyste byli s našimi kufry a cestovními taškami i doplňky naprosto spokojení. Abychom toho dosáhli, dodržujeme vysoké standardy kvality. U cestovních zavazadel věnujeme zvláštní pozornost například materiálům ověřeným na přítomnost škodlivých látek, na které se můžete bez pochyb spolehnout. To poznáte snadno podle naší pečeti TCM, která znamená „Tchibo Certified Merchandise“. Tato pečeť značí pravidelné přísné kontroly materiálu, zpracování a bezpečnosti.