Schließen
Interiérové trendy v barvách

Vybrané interiérové trendy v barvách

Bylo by možné trochu přidat? Když jde o vybrané interiérové trendy, pak méně není více, ale více je více, a to hlavně co se týče barev. Nové bytové kolekce Tchibo Vám přinášejí velký výběr aktuálních interiérových trendů, které sázejí na barvu, a Vašemu domovu tak dokážou propůjčit nepřehlédnutelný šarm. Nechte se inspirovat našimi bytovými doplňky, barvami a zařizovacími nápady a sestavte si svůj vlastní bytový styl.

Vítejte v salonu: Bydlení ve stylu art deco a 60. let

Art deco: Styl zlatých 20. let
Zlatá 20. léta jsou synonymem chuti do života a potěšení z luxusu – ale také nových materiálů, nových tvarů a nových výtvarných prvků, které se odráží v nábytku a doplňcích stylu art deco. Zde se snoubí elegantní, lineární tvary a jasné, geometrické vzory s bohatým zdobením a dekorativními prvky. Ušlechtilé materiály jako mramor a tmavá dřeva vykouzlí ve spojení s lesklými detaily ze zlata, ušlechtilé oceli nebo průmyslově vyrobeného chromu u Vás doma luxusní extravaganci.

Výrazný kontrast k tmavému a černě lakovanému nábytku tvoří jemné pastelové barvy a odstíny béžové. Akcenty s květinovými vzory a výrazné, smyslné barvy jako hluboká modř nebo zelená doplňují stylovou eleganci art deco. Svému bytu můžete dodat jedinečný nádech 20. let také pomocí skleněných váz překrásných tvarů a dekorativních prvků z lesklých kovů.

Pestrost, vzory a kontrasty: Bydlení ve stylu 60. let

Pestré barvy, divoké vzory a bohaté zdobení vedle čistých tvarů a prosté elegance: Nezaměnitelný vzhled 60. let je rozmanitý a získá si Vás zvláště nápadnými dekorativními doplňky, jako jsou mísy, zrcadla, skleněné nebo keramické vázy extravagantních tvarů a vzorů. V kontrastu k věcnému nábytku poloviny století bez příkras tak vzniká vzrušující a oblíbený styl bydlení 60. let.

Pokud chcete zachytit zvláště autentický trend 60. let, vsaďte na dekorace pomocí pestrých háčkovaných deček. Upoutají dokonce jako podložky pod květináče. Rostliny jako tchýnin jazyk a fíkovník, které byly v 60. letech absolutním hitem, ladí se stylem zařízení díky svému neobvyklému tvaru a vzorování listů. Obě klasické rostliny, které jsou jako pokojové rostliny znovu v kurzu, vnesou do Vašeho obývacího pokoje uvolněnou útulnost, a navíc se o ně snadno pečuje. Kdo by zatoužil po ještě nápadnější rostlině, může postavit tropickou monsteru před vzorované retro tapety.

Budiž světlo: Svítidla ve stylu art deco a 60. let

Teprve s vhodnými zdroji světla postavíte své bydlení přímo do správného světla. Tvary a barvy hrají při výběru, stejně jako u nábytku, velkou roli. Nástěnná a stropní svítidla s ušlechtile lesklými kovovými prvky a prosté, hranaté tvary velmi dobře doplňují styl art deco. Také klasika 20. let, bankéřská lampa, svým neobvyklým zeleným skleněným stínítkem bude jedinečným doplňkem psacího stolu a sekretáře.

U zařízení ve stylu 60. let nesmí naopak chybět kulatá stínítka ve výrazných barvách, jako je oranžová nebo červená. Stropní, nástěnná nebo stolní svítidla zalijí Váš byt teplým, útulným světlem ve stylu poloviny století. Další oblíbená designová klasika 60. let, zakřivená, oblouková lampa přinese do Vašeho obývacího pokoje atmosféru let minulých. Tato lampa je navíc tak nadčasová, že harmonicky doplní i mnoho dalších stylů.

Módní pastelové barvy v interiéru: pudrové tóny, tělová a krémová

Pastelové barvy působí vstřícně a vesele a ve Vašem domově tak vytvoří přátelskou atmosféru. Díky své světlé poloze se perfektně hodí pro kombinace s dalšími barvami – ať už podobně světlými, nebo pro kontrast tmavšími. Paleta nové kolekce Tchibo přitom sahá od pískových a krémových tónů až po oblíbené pudrové odstíny a módní tělovou barvu.

Pudrová do Vašich čtyř stěn

Módní pudrové tóny stylizujte moderně a bez kýče, vyhnete se tak asociacím s dětským pokojíkem. Při uplatnění pastelů sledujte nějaké stěžejní téma, na které se bude nábytek, barva stěna a dekorace orientovat. Může se jednat o určitou barevnou kombinaci nebo o důležitý doplněk, který dáte do centra pozornosti. Hlavní téma kombinujte s harmonickými barvami ze stejné barevné palety nebo s neutrálními barevnými tóny, jako je jemná šedá nebo přátelská béžová. Drobný tip: Bílé akcenty mezi jednotlivými barevnými oblastmi dodají interiéru svěžest.

    
 • Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
8 990
Náhled
Bohužel vyprodáno
 • Polstrovaná houpací pohovka s masivními dubovými ližinami
Prvek z naší série Scandi Design Classics
12 990
8 990
Bohužel vyprodáno
 • Polstrovaná stolička s dubovým podstavcem
Prvek z naší série Scandi Design Classics
2 490
 • Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
8 990
Náhled
    
Bohužel vyprodáno
 • Pohovka
10 990
8 990
 • Konferenční stolek s úložným prostorem
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
4 990
Náhled
Bohužel vyprodáno
 • Křeslo ušák
 • Křeslo ušák
 • Křeslo ušák
Prvek z naší venkovské série
13 990
9 990
Bohužel vyprodáno
 • Pohovka s pružinovým jádrem
 • Pohovka s pružinovým jádrem
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
16 990
    
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
 • Polstrovaná židle
V retro designu
3 490
 • Rohová rozkládací pohovka s pružinovým jádrem a úložným prostorem
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
24 990
Náhled

Bytové doplňky v tělové a krémové do obývacího pokoje a do ložnice

Interiéru v romantickém duchu můžete propůjčit nádech lesku a luxusu kvalitními doplňky a stylovou dekorací. Využijte k tomu polštáře, stínítka lamp nebo textilie se speciálním šarmem a cíleně zdůrazněte prosvětlenou atmosféru. V ložnici volte elegantní povlečení z kvalitní biobavlny v tělové, pudrové nebo krémové nebo sáhněte po vatovaném přehozu s kosočtvercovým prošíváním, Vaše postel se tak stane nepřehlédnutelnou ozdobou.

Sněte v nejkrásnějších tónech

    
Bohužel vyprodáno
 • Povlečení z mikrovlákna, na dvoulůžko
Lehký, měkce splývavý materiál – měkký a přirozený na omak
699
Bohužel vyprodáno
 • Oboustranné povlečení renforcé, standardní velikost
Obzvlášť měkké, lehké a hladké
699
599
    

Bydlete jako bohémové – co vytváří boho styl?

Označení „boho“ pochází z francouzského výrazu Bohème a znamená nevázaný umělecký životní styl, který má své kořeny v polovině 19. století v Paříži. Intelektuální volnomyšlenkářští básníci, malíři, hudebníci a sochaři, kterým se také říkalo „bohémové“, ztělesňovali nekonvenční, kreativní a po svobodě toužící způsob života. Právě to také definuje zcela vlastní styl Bohème: svěží radost ze života a umělecká nedbalost.
Doplňte své bydlení boho akcenty

Doplňte své bydlení boho akcenty

Nejprve si všimněte pravidel boho stylu: žádná pravidla nejsou! Dovoleno je vše, co dělá radost, zvláště předměty s emocionální hodnotou, které vyprávějí příběh, a tak pozdvihují Váš osobní styl. Tak ponechává boho šik mnoho prostoru doplňkům, které se vyznačují např. nápadnou barvou nebo zvláštním vzorem.
Dbejte na správnou kombinaci barev a vzorů

Dbejte na správnou kombinaci barev a vzorů

Mix & Match je u boho šik povinností. Zbarvení a ozdobné vzory zde hrají tu nejdůležitější roli. Základ tvoří zemité barvy. Ty se kombinují s živými pestrými barvami tak, aby byla souhra nápaditá. Ale pozor na přeplácanost, postačí maximálně čtyři různé barvy nebo vzory.
Na správných doplňcích záleží

Na správných doplňcích záleží

U tohoto trendu bydlení se velká hodnota přikládá doplňkům: od stříbrného podnosu s pestrými, zlatě zdobenými svícínky na čajové svíčky až po velkou truhlu z blešího trhu s natištěnými ornamenty. Ty se nápaditě kombinují a doplňují. Lesklé materiály a ušlechtilé barvy jako zlato a stříbro podtrhují extravagantní vzhled boho stylu.

Tipy na boho dekorace

Začněte prvním boho doplňkem, který můžete umně umístit, a poté se věnujte dalším místnostem bytu nebo domu. Kombinujte např. ložní prádlo v květinovém designu s barevnou patchworkovou dekou a pestrými polštářky. Barevné lampiony, měkké pufy na sezení a hamaka vytvoří útulné prostředí. Look zkompletuje malé dílko, které si sami vytvoříte, jako např. lapač snů, vlastnoručně potištěné boho polštářky nebo závěs na zeď s třásněmi. Buďte kreativní a vypůjčte si další inspiraci z prvků hippie, etno nebo orientálního stylu.

DIY polštáře v boho stylu

Rychle a s nízkým rozpočtem vykouzlí tyto DIY polštáře první nádech boho šik ve Vašem bytě.

Co potřebujete:
- Jednobarevný povlak na polštář (např. 40 x 40 cm)
- Gumu na gumování
- Sadu na linoryt / řezák
- Tužku
- Barvu na textil
- Štětec nebo houbičku

Jak na to:

Tužkou nakreslete libovolný boho motiv (např. peříčko, ornament nebo grafický vzor) na gumu. Poté vyřízněte motiv tak, aby vzniklo razítko. Naneste na gumové razítko vrstvu barvy a obtiskněte je na látkový potah. Opakujte razítkování, kolikrát chcete. Tip: Střídejte různé barvy a neobtiskujte razítko příliš přesně, pak vypadá veseleji a více ve stylu boho šik. Poté nechte uschnout, přežehlete a Váš první boho polštářek je hotový. Ať se Vám líbí!

Boho šik pro Váš domov

Zařiďte si svůj byt pestře a uvolněně v boho šik stylu s vhodnými doplňky Tchibo.
    
Bohužel vyprodáno
 • Velký svícen
699
399
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
Kupujte stylový nábytek nyní online

Kupujte stylový nábytek nyní online

Objevte náš kvalitní nábytek

Ke kategorii Nábytek
Módní bytové doplňky

Módní bytové doplňky

Podle posledních trendů: Od dekorací po osvětlení

Ke kategorii Bytové doplňky

Raději v souladu s přírodou?

Objevte našeho rádce na téma přírodní bytové trendy