Schließen

Instantní káva

Objednat instantní kávu online.
 
  • Tchibo FOR BLACK’N WHITE
Plná chuť
189
Kč/100g 94,50
Náhled
 
  • Tchibo FOR BLACK’N WHITE Crema
NOVINKA
189
Kč/100g 105
Náhled
 
  • Tchibo Gold Selection
Bohatá chuť a intenzivní aroma
179
Kč/100g 89,50
Náhled
 
Bohužel vyprodáno
  • Tchibo Gold Selection Crema
Bohatá chuť a zlatá sametová pěna
179
Kč/100g 99,44
 

I instantní káva ztrácí časem svou vůni

Aby si káva uchovala svou chuť po opravdu dlouhou dobu, dovolím si zde několik rad, jak instatní kávu správně uchovávat.

Sklenice na instantní kávu

Největšími nepřáteli kávové vůně jsou kyslík, světlo a teplo. Ideální nádobou na uchovávání instantní kávy je sklenice, ve které se dá káva skladovat bez přístupu vzduchu a vlhkosti.

Skladování

Skladovat kávu na chladném, tmavém a suchém místě bez zápachu je důležité pro to, aby si zachovala svou vůni po co možná nejdelší dobu. Platí to především pro mletou kávu. Velmi vhodné jsou tmavé spižírny nebo skříně na potraviny. V chladničce káva rychle absorbuje vůně jiných potravin; mraznička se hodí pouze pro dlouhodobé skladování.

Trvanlivost

Ve skleněné nádobě zůstává vůně instantní kávy uchována nejdéle, balení byste proto měli otevírat až bezprostředně před přípravou nápoje. Náš tip: sklenici po otevření opět dobře uzavřete a kávu zkonzumujte během čtyř týdnů.

Zdařilá příprava instantní kávy je tak jednoduchá

Příprava nápoje z instantní kávy je neobyčejně jednoduchá: Do šálku dejte podle chuti jednu až dvě lžičky instantní kávy a přelijte ji horkou vodou, která se ovšem už nevaří. Nejlepší je nechat vodu v konvici několik minut zchladnout a teprve potom ji použít. Pak stačí jen zamíchat a káva je hotová!