×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen

Žijte trvale udržitelným způsobem. Každý den.

Fér k člověku a přírodě

To nás pohání kupředu

Máme zodpovědnost za svět, ve kterém žijeme dnes a budeme žít i v budoucnu. A také za lidi, se kterými společně pracujeme. Proto se snažíme o to, abychom své produkty vyráběli odpovědným způsobem.

Mnohého jsme již docílili, ale víme, že je před námi ještě dlouhá cesta. Každý den proto pracujeme na tom, abychom dosáhli ještě lepších výsledků.

Recyklace

Je odpad něco víc než jen starost?

Každý rok skončí něco mezi 4,8 a 12 miliony tun plastového odpadu ve světových mořích. Tento odpad získaný ze země i z vody proměňujeme v něco nového a tvoříme vlastní kolekci obsahující recyklovaný materiál. A tenhle materiál je opravdu kvalitní, používáme třeba regenerovaný nylon ECONYL®, který se skládá výhradně z nylonového odpadu.
Více informací
 

Na tyto boty sneaker se použilo cca 13 PET

lahví z recyklovaného materiálu. Jak to funguje?

V moderním recyklačním procesu se zpracovávají PET lahve na polyesterová vlákna. Tím znovu využíváme cenné materiály a potřebujeme méně nových surovin.
Káva

Kdy je káva „trvale udržitelná“?

Tím, že farmáři začali aplikovat udržitelné metody pěstování, získali například důležité znalosti o úrodnosti půdy, o přístupu k vodě nebo ochraně klimatu. To jim z dlouhodobého hlediska pomáhá pěstovat větší množství kávy a zlepšovat její kvalitu.
S pojmem trvale udržitelná káva spojujeme situaci, kdy pěstitelé kávy a jejich rodiny mohou díky kávě žít na dobré úrovni, kterou si zachovají i do budoucna.
V Tchibo najdete 30 různých typů kávy z trvale udržitelné zemědělské produkce

Naše udržitelné druhy kávy

  
Tchibo Espresso Barista – zrnková káva
100% certifikovaná káva Fairtrade; 100% Arabica
Intenzita:56
od 279 Kč Quickshop Kč/kg:  558
 
K dostání v těchto variantách:
 
Barista Caffè Crema – 500 g zrnkové kávy
Caffè Crema s elegantním aroma a decentním ovocným akcentem
Intenzita:36
od 279 Kč Quickshop Kč/kg:  558
 
K dostání v těchto variantách:
 
Udržitelná móda

Proč biobavlna?

Tchibo je třetím největším prodejcem výrobků z biobavlny na světě. Naše oblečení, které je vyrobené z biobavlny, je z bavlny pocházející z kontrolovaného ekologického zemědělství.
Tento odpovědný způsob pěstování je dobrý pro člověka i životní prostředí. Při biologickém pěstování bavlny se nesmějí používat žádná umělá hnojiva ani prostředky na ochranu rostlin – a tím se při výrobě ještě ušetří hodně vody. Půda zůstává dlouhodobě úrodná a zdravá, chráníme klima a celý ekosystém.

Oblečení vyrobené z biobavlny

    
Pletený kabátek
399 Kč 299 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
    
Body s dlouhým rukávem, 3 ks
349 Kč 299 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
Pyžamka, 2 ks
449 Kč 349 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
 
Punčocháče, 3 ks
349 Kč 229 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách: