Schließen

Milujeme dobrou kávu

Už více než 60 let nabízíme kávu té nejlepší kvality. Ale co pro nás vlastně znamená slovo kvalita? Často ji posuzujeme podle kritérií, ke kterým patří použité suroviny, chuť nebo složení.

Pro nás ale kvalita znamená mnohem víc. Jde nám také o to, jak byl produkt vyroben. Proto dbáme na ochranu životního prostředí a vytváříme lepší podmínky pro život pěstitelů kávy a jejich rodin v zemích, odkud káva pochází. Koupí kávy Tchibo tedy můžete mít požitek nejen z výborné aromatické kávy, ale i z pocitu, že přispíváte dobré věci.

Kdy je káva „trvale udržitelná“?

S pojmem udržitelná káva spojujeme situaci, kdy pěstitelé kávy a jejich rodiny mohou díky kávě žít na dobré úrovni, kterou si zachovají i do budoucna.

Tím, že farmáři začali aplikovat udržitelné metody pěstování, získali například důležité znalosti o úrodnosti půdy, o přístupu k vodě nebo ochraně klimatu. To jim z dlouhodobého hlediska pomáhá pěstovat větší množství kávy a zlepšovat její kvalitu.

Co je naším cílem?

Naším cílem je nabízet výlučně udržitelnou kávu, jejíž pěstování splňuje ekonomická, ekologická i sociální kritéria.

Spolu s mezinárodně uznávanými organizacemi, kam patří například Rainforest Alliance, Fairtrade, organizace stojící za značkou „bio“, ale rovněž s vědci z oblasti zemědělství, s obchodními partnery a státními i nevládními organizacemi se zasazujeme o udržitelné pěstování kávy a vylepšování životních podmínek farmářů.

Naši partneři

Podpora místních komunit

Káva roste v tropickém pásmu, zejména tedy ve Střední a Jižní Americe, v Asii a v částech Afriky. Když cestujeme po farmách, kde se káva pěstuje, nemůžeme sice pomoci, ale všímáme si místních životních podmínek farmářů a jejich rodin. V zemích jako Guatemala, Keňa či Tanzanie je podporujeme cílenými projekty podle principu „pomáháme druhým, aby si dokázali pomoci sami“.

Jsme na dobré cestě!

Už dnes nabízíme široký výběr udržitelné kávy

• V našich kávových barech si vychutnáváte pouze kávové speciality, které připravujeme z té nejlepší kávy pocházející z farem certifikovaných Fairtrade nebo Rainforest Aliance.

• Celý sortiment „Tchibo Privat Kaffee“ pochází výlučně z certifikovaných farem.

• Naši kávu Tchibo Barista Vám nabízíme ve dvou formách – Barista Espresso a Caffé Crema, obojí se známkou Fairtrade.

• Také do aromakapslí Cafissimo používáme jen kávu a čaj, které byly vypěstovány udržitelným způsobem.

• V roce 2016 jsme do konceptu udržitelného rozvoje začlenili více než 40 % surové kávy z celkového množství, které spotřebujeme. A toto procento se každý rok zvyšuje.