×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen

Velký výběr a kvalitní obsah

Kapslový systém Cafissimo pomáhá lidem vést lepší a odpovědnější život. Již dvě jeho složky jsou udržitelnější – zde se dozvíte, o které se jedná a čeho jsme už dosáhli.

Dobré suroviny: 100% certifikovaná káva a čaj

Tchibo Cafissimo znamená potěšení z prvotřídní kávy pocházející z certifikovaných farem. Spolu s partnerskými organizacemi podporujeme ekologické a sociálně spravedlivé metody pěstování, a pomáháme tím chránit klima a životní prostředí.

Děláme to, protože je pro nás důležité, abyste si mohli vychutnávat tu nejlepší kvalitu nejen dnes, ale i v budoucnu. Koncept udržitelného pěstování je pro to nezbytným předpokladem.

Naši partneři

Energetická účinnost: naše přístroje Cafissimo

Přístroje Cafissimo byly vyvinuty s ohledem na ekologii a energetickou efektivitu

• Přístroj Cafissimo TUTTOCAFFĖ se po 9 minutách automaticky vypne. Tím šetří energii a je ohleduplný k životnímu prostředí.

• Cafissimo LATTE je náš plně automatizovaný kapslový kávovar. Díky automatickému vypínání se i tento přístroj po 9 minutách přepne do režimu stand-by.

• U přístroje Cafissimo CLASSIC se nám podařilo výrazně zkrátit dobu přípravy kávy. Přístroj se po 7 minutách automaticky nastaví do úsporného režimu a spotřebuje jen 0,04 W/h.

• Také náš přístroj Cafissimo PURE se již po 9 minutách přepne do režimu stand-by, čímž je šetrný vůči životnímu prostředí a spotřebuje málo elektrické energie.

Naše kapsle Cafissimo

Rovněž u kapslí chceme zlepšit jejich udržitelnost, a proto jsme vylepšili recyklační vlastnosti obalového materiálu. Máme jasný cíl – 100% recyklovatelné kapsle. Jsme optimističtí a doufáme, že brzy nalezneme ideální řešení.

Podpora místních komunit

Káva roste v tropickém pásmu, zejména tedy ve Střední a Jižní Americe, v Asii a v částech Afriky. Když cestujeme po farmách, kde se káva pěstuje, nemůžeme sice pomoci, ale všímáme si místních životních podmínek farmářů a jejich rodin. V zemích jako Guatemala, Keňa či Tanzanie je podporujeme cílenými projekty podle principu „pomáháme druhým, aby si dokázali pomoci sami“.