×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen

Za svět, který má zůstat takový, jaký je: zelený

Buďme k sobě upřímní: Nikdo z nás se neobejde bez dřeva a papíru. Ale můžeme se postarat o to, abychom dřevem neplýtvali, tedy abychom nekáceli více stromů, než jich stihne dorůst. Kromě toho nesmí být škozeno životnímu prostředí a dřevo nesmí pocházet z ilegálních zdrojů. A právě na to Tchibo dbá. Protože jsme si jisti, že udržitelné jednání prospívá nejen přírodě, ale i nám lidem.

Dřevo a udržitelnost

S námi můžete být ve správnou chvíli na správném místě. Zasazujeme se totiž o to, aby naše zdroje byly využívány zodpovědně. K tomu patří i uvědomělé zacházení se dřevem a papírem, a to nejen ve vztahu k našim výrobkům, nýbrž i v naší firmě jako takové. Jako příklad lze uvést systém řízení ochrany životního prostředí, který je zaměřen na snížení spotřeby energie, vody, plynu a papíru. Kromě toho interně používáme ekologický papír – nebo, pokud to jde, vůbec dokumenty netiskneme.

Nejde jen o složení

Šetřit životní prostředí – to zní skvěle a jednoduše. Ale ve skutečnosti to funguje jen tehdy, když striktně jdete za svým cílem. To znamená, že usilujeme nejen o udržitelnější produkty, ale přemýšlíme také o tom, do čeho je zabalíme. Tak například naše kartonové krabice, ve kterých Vám zboží odesíláme, jsou vyrobeny z papíru certifikovaného podle FSC®. Na základě optimalizace plnění krabic můžeme od roku 2015 používat i menší velikosti balíčků. Tím šetříme materiál a snižujeme emise CO2. A do roku 2020 chceme kromě toho zvýšit podíl kartonu certifikovaného podle FSC® také u obalů spotřebního zboží na 95 %.

Papír a dřevo ohleduplné k životnímu prostředí

Už v roce 2016 činil podíl našich udržitelných výrobků ze dřeva a z papíru přes 40 %. A tyto výrobky byly certifikovány podle Forest Stewardship Council®. Patří sem všechny produkty, které se vyrábějí ze dřeva tropických lesů a chladnějších částí mírných klimatických pásem – např. náš zahradní nábytek. Protože nám ale ani tenhle výsledek ještě nestačí, chceme podíl těchto udržitelných výrobků stále zvyšovat.

Dobrá volba díky zelenému označení

A protože je pro nás důležité, abyste měli dobrý pocit a přesně jste věděli, co nakupujete a odkud toto zboží pochází, zavedli jsme tzv. „zelené proužky“. Na první pohled tak ihned uvidíte, co z těchto produktů bylo vyrobeno udržitelným způsobem.

Z lásky k přírodě

Lesy jsou nenahraditelné. Abychom je zachovali, jsou naše produkty s logem GUT GEMACHT vyrobeny ze dřeva certifikovaného podle FSC® (Forest Stewardship Council®). Přísné standardy FSC® zajišťují odpovědné hospodaření s lesy – od stromu až po hotový produkt.

Hrou zpět k přírodě

Naše děti stojí za jakékoliv úsilí, proto i hračky od PlanToys® nesou logo GUT GEMACHT. Začíná to nápadem a prochází celým výrobním procesem šetrným k životnímu prostředí, až po hotové produkty vyráběné ze dřeva gumovníku. Trvalá udržitelnost? S námi je to hračka.

S ohledem na budoucnost

Logo GUT GEMACHT nesou také naše produkty z papíru certifikovaného podle FSC® (Forest Stewardship Council®). Přísné standardy FSC® zajišťují odpovědné hospodaření s lesy – od stromu až po hotový produkt.

I naše krabice mají certifikát

Přísné standardy FSC® (Forest Stewardship Council®) zajišťují odpovědné hospodaření s lesy – od stromu až po hotový produkt