Schließen

Eko od hlavy až k patě

Naše nová kolekce pro miminka a batolata vás přesvědčí mnoha aspekty šetrnými k životnímu prostředí:

Oblíbené oblečení s dlouhou trvanlivostí z certifikované biobavlny a recyklovaných materiálů, proměnlivé styly a udržitelné nápady pro dětské pokoje. Tak chráníme zdroje naší planety a můžeme společnými silami něco změnit!

Naše nejoblíbenější kousky z této kolekce

Mokré, přesto nestudí!

Oblečení do deště pro chlapce a dívky

Pro čistší moře

Jedna PET lahev potřebuje cca 450 let, než se vyhozená do moře rozloží. V roce 2019 jsme recyklovali 12 milionů PET lahví a využili je pro textilní produkty svých kolekcí.
Na výrobu tohoto produktu bylo zrecyklováno 48 PET lahví.*

*Zdroj: vlastní výpočet podle textileexchange.org
Udržitelnost v Tchibo

3 fakta týkající se recyklace v Tchibo

69x kolem Země

by mohl jet automobil, přepočteno na základě emisí skleníkových plynů*, které jsme díky svým recyklovaným textilním vláknům ušetřili v roce 2019. *Základ pro výpočet: v případě spotřeby 6,817 kg CO2 na jedno objetí zeměkoule

472 tun skleníkových plynů

jsme ušetřili v roce 2019 díky svým textilním produktům vyrobeným pomocí recyklovaných PET lahví a textilního odpadu. Zdroj: textileechange.org

Více než 99 %

přepravních kartonů od firmy Tchibo je vyrobeno z recyklovaného materiálu. Přispíváme tak k větší udržitelnosti v zásilkovém obchodě.

Sluší vám to, děvčátka!

Móda pro dívky vyrobená udržitelným způsobem

 
  
  
  
*Zákazníkům s kartou TchiboCard se sleva odečte v nákupním košíku.
  • Manšestrová sukně
399
Náhled
Cena s kartou TchiboCard*299 Kč

Výhodnější nákupy s kartou TchiboCard!

S TchiboCard můžete okamžitě začít využívat ještě výhodnějších nabídek: v kolekcích najdete jeden nebo více výrobků, které s kartou TchiboCard můžete získat za výhodnější cenu.

Nenechte si ujít tuto a spoustu dalších výhod a přihlaste se bezplatně k TchiboCard hned teď.
Zaregistrovat se nyní

Super kousky pro chlapce

Móda pro chlapce vyrobená udržitelným způsobem

Mimi na cestě!

Body, oblečení, noční prádlo a doplňky pro miminka

Jak kombinéza šetří vodu:

Při pěstování biobavlny se používají výhradně hnojiva a ochranné postřiky na rostliny vyrobené na přírodní bázi. Tak se zachová úrodnost půdy, je chráněno zdraví lidí a šetří se voda. Při výrobě této kombinézy se ušetřilo asi 627 litrů vody: to jsou asi 4 vany plné vody.*

*Zdroj: vlastní výpočet podle aboutorganiccotton.org (Textile Exchange) / průměrná hodnota
 
  
 
  
  
  
  
k dispozici malé množství kusů
    
 
k dispozici malé množství kusů
  
  
 
 
  
   
     
Bohužel vyprodáno
  
Udržitelnost v Tchibo

3 fakta týkající se biobavlny

198 milionů

plných van* odpovídá množství vody, které firma Tchibo v roce 2019 ušetřila díky používání udržitelného pěstování bavlny. *Podklad pro výpočet: vana pojme 150 l

434 litrů

vody bylo možné průměrně ušetřit (přepočítáno na jedno tričko) díky pěstování bavlny udržitelným způsobem. Zdroj: aboutorganiccotton.org

89 procent

bavlny nakoupené firmou Tchibo v roce 2019 pocházelo již z udržitelných zdrojů

Vše potřebné pro naše nejmenší

 

K nakousnutí!

Pro naše nejmenší jen to nejlepší. Také v oblasti hraček pro děti jsme vsadili na materiály, které neškodí ani dětem, ani životnímu prostředí: kousátko je vyrobeno z čistého přírodního kaučuku a neobsahuje bisfenoly, ftaláty ani PVC.

Vzhůru do dětského pokoje

Nábytek, lůžkoviny a ložní prádlo

I při hraní myslíme na zdraví…

… na ovoce a zeleninu. S naším pestrým krájecím setem vyrobeným ze dřeva opatřeného certifikací FSC® se naši významní kuchaři od rána do večera učí nenuceným způsobem mít v oblibě hodnotné potraviny. Mimořádně tu platí: s jídlem si mohou hrát.

Pro budoucí maminky

Móda pro těhotné a více

SPOLEČNĚ MĚNÍME SVĚT K LEPŠÍMU

Všichni máme zodpovědnost za svět, ve kterém žijeme dnes a ve kterém budeme žít zítra. Proto se v Tchibo již 14 let snažíme vyrábět své produkty férovým způsobem – s respektem k životnímu prostředí a k lidem, se kterými spolupracujeme. Na mnoha místech se nám to již podařilo a jsme na to pyšní. Zároveň jsme si ale vědomi toho, že je ještě na čem pracovat – to se ale nemůže podařit jen nám, nýbrž je to společná práce nás všech. Je to společná práce s lidmi, kteří vyrábějí naše produkty, a s Vámi, našimi zákazníky, kteří naše produkty objevují. Více se dozvíte na tchibo.cz/udrzitelnost.
Náš textil s biobavlnou také nese logo GUT GEMACHT a pomáhá nám dosáhnout našeho cíle - 100% udržitelného podnikání. Jeden úspěch jsme již zaznamenali, neboť v roce 2016 pocházelo 80 % námi použité bavlny z trvale udržitelných zdrojů.

Ekologicky šetrný způsob pěstování bavlny přispívá k udržení biologické rozmanitosti a zachování úrodné půdy, čímž prospívá farmářům. Naše produkty s biobavlnou poznáte snadno podle údajů o materiálu: označení „OCS 100“ je zárukou toho, že výrobek obsahuje minimálně 95 % biobavlny; označení „OCS Blended“ garantuje obsah biobavlny vyšší než 50 %.
Textilie nesoucí logo ECO-LOGIC jsou vyrobeny z bavlny pěstované v rámci projektu Appachi ECO-LOGIC zaměřeného na podporu indických malopěstitelů bavlny.
Farmáři zapojení do projektu se ve vzájemné spolupráci učí, jak pěstovat bavlnu s využitím přírodních prostředků na ochranu rostlin a přírodních hnojiv. To je prospěšné pro životní prostředí, pro pole a přirozeně i pro malopěstitele.
V našem oblečení certifikovaném podle standardu Global Organic Textile Standard (GOTS) se budete cítit třikrát tak dobře. A to proto, že z kontrolovaného ekologického zemědělství a z ekologických a sociálních požadavků uplatňovaných v rámci celého výrobního řetězce profitují všichni: životní prostředí, lidé v dodavatelském řetězci i Vy.

KVALITA GOTS
Tento týden nabízíme vybrané produkty certifikované podle GOTS. Obsahují minimálně 70 % bavlny z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou vyrobeny podle standardů Global Organic Textile Standard (GOTS). Znamená to, že při pěstování bavlny nejsou používány toxické chemikálie a potenciálně škodlivé přísady a že byla zpracována dle ekologických standardů.
Lesy jsou nenahraditelné. Ovlivňují klima a vytváří ochranný prostor pro zvířata i lidi. Abychom je zachovali, jsou naše produkty s logem GUT GEMACHT vyrobené ze dřeva certifikovaného podle FSC®.

Přísné standardy FSC® (Forest Stewardship Council®) zajišťují odpovědné hospodaření s lesy – od stromu až po hotový produkt. To znamená, že si můžete být jisti, že biologická rozmanitost lesů je ochráněna. Zároveň to znamená, že nejsou porušována práva pracovníků v lesnictví a že pracují za bezpečných pracovních podmínek. To je trvalá udržitelnost až do posledního detailu.
Zastáváme názor, že pokud znovu použijeme hodnotné suroviny, děláme dobrou věc, a vytváříme tak produkty, které právem nesou logo GUT GEMACHT. Proto recyklujeme suroviny, a šetříme tak jejich zdroje.

ÚŽASNÉ NOVÉ VYUŽITÍ
Když se rozhodnete pro výrobek z recyklovaného materiálu, přispějete tak velkou měrou ke konceptu udržitelného rozvoje. Může se tak výrazně snížit produkce škodlivých emisí a současně se šetří energií i surovinami. A kvalita zůstává stejná.