×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen
Včetně náhradního páru kartáčů
11 990 Kč 9 990 Kč Quickshop
Optimální využití úložného prostoru
599 Kč 399 Kč Quickshop
Čistič podlahy a ruční parní čistič v jednom přístroji – na čištění podlah, koberců, oken, polstrování, textilu apod.
1 990 Kč 1 490 Kč Quickshop
Výšku a šířku lze flexibilně nastavit
499 Kč 249 Kč Quickshop
Uspořádané uchovávání prádla, ponožek a doplňků
299 Kč Quickshop
Dodatečný úložný prostor a ochrana před prachem, moly a nečistotou
299 Kč 219 Kč Quickshop
Pletený z mořské trávy
499 Kč Quickshop
V zavazadle vykouzlí prostor – při srolování unikne vzduch
149 Kč Quickshop
Dekorativní a praktický
279 Kč 199 Kč Quickshop
Na skladování hraček, plyšáků apod. a jejich ochranu před prachem
279 Kč 179 Kč Quickshop
Ideální na choulostivé kousky oblečení, luxusní spodní prádlo a svatební šaty
249 Kč Quickshop
Zajistí pořádek v zásuvkách a na přebalovacím pultu
229 Kč Quickshop
Ideální na šaty, spodní prádlo a svatební šaty
249 Kč 179 Kč Quickshop
Pro maximální využití prostoru v šatní skříni
399 Kč 249 Kč Quickshop
Kompaktní a prostorově nenáročný
279 Kč 199 Kč Quickshop
K mnoha účelům: vhodný na čištění na sucho i na mokro a na utírání prachu
199 Kč 129 Kč Quickshop
Pro rychlé a snadné čištění
279 Kč 149 Kč Quickshop
Robustní plastové štětiny na efektivní a důkladné čištění dlaždic nebo kamenů
149 Kč 119 Kč Quickshop
Na bezpečné a uspořádané uložení šperků a bižuterie
299 Kč Quickshop
Ochrana plyšáků a jiných hraček před prachem
279 Kč Quickshop
Ochrana plyšáků a jiných hraček před prachem
279 Kč Quickshop
Pro přehledné uchovávání prádla, ponožek nebo doplňků
149 Kč 119 Kč Quickshop
Pohodlné čištění a sušení vnitřních skel automobilů – odstraňuje kondenzovanou vodu, prach a nečistotu
229 Kč 199 Kč Quickshop
S integrovanou nádržkou na vodu: přímé postřikování vodou a čisticím prostředkem
249 Kč 199 Kč Quickshop
Jednoduché skládání bez pomuchlání
199 Kč 149 Kč Quickshop
Znovupoužitelný a obzvlášť hygienický
199 Kč Quickshop
Výborně absorbuje prach – pro důkladné čištění hladkých ploch
149 Kč Quickshop
Pro důkladné čištění spár mezi dlaždicemi a jiných těžko přístupných míst
149 Kč Quickshop
Dva různé nástavce – vhodné na mytí sklenic a skleniček různých tvarů
279 Kč Quickshop
K oddělenému ukládání 3 párů bot – ideální na cesty
249 Kč Quickshop
1

Pomůcky do domácnosti Užiteční pomocníci na úklid a čistotu

Ta trocha uklízení se zvládne sama – nebo ne? Zvláště v rodinách a u lidí, co chodí do práce, může být udržování pořádku a čistoty trochu výzva. A přitom je uklizený domov tak krásný. S chytrými a funkčními domácími pomůckami si péči o domácnost usnadníte. Ukážeme vám, které pomůcky k tomu budete potřebovat.

Tipy a nápady na pomůcky do domácnosti

Minimalizace zárodků

Obecně platí: Ne všechny zárodky jsou choroboplodné. Proto není zpravidla nutné a záhodné používat v domácnosti dezinfekční prostředky. Ve většině případů bohatě postačí čistota dosažená běžnými čisticími prostředky. Jiný případ jsou samotné pomůcky do domácnosti: Například houbičky, hadříky a utěrky byste měli vyměňovat několikrát týdně, protože v nich číhá většina bakterií. Případně je můžete dle materiálu vyprat, a to minimálně na 60 stupňů Celsia. Zvýšená potřeba čistoty platí také pro domácí potřeby, které jsou v kontaktu s potravinami, tedy například krájecí prkýnka.

Úspora času díky domácím pomocníkům

Pokud má při úklidu každá věc své místo, můžete se soustředit na samotný průběh a postupně splnit všechny úkoly. Nepodceňujte při tom domácí zařízení. Existují například pomůcky, jako jsou skládací desky nebo robotické vysavače, které vám usnadní jednotlivé pohyby paží, nebo je dokonce úplně nahradí. Ale i běžné pomůcky, jako jsou mopy, vysavače a smetáky vám usnadní práci, pokud budou snadno ovladatelné, důkladné a snadno čistitelné.

Péče o domácnost s dětmi

Děti většinou rády pomáhají s péčí o domácnost. Mohou tak mamince a tatínkovi ukázat, jak jsou velké. Hravá výpomoc v raném věku pomůže dětem zvyknout si již v dětství na to, že domácí práce patří k běžnému dni. Již přibližně ve dvou letech můžete své dítě zapojit do péče o domácnost – zvolte lehké úkoly, které nepředstavují žádné riziko. Například vám může podávat kolíčky při věšení prádla nebo pomáhat při omývání zeleniny. Při tom můžete dítěti vysvětlit, co právě děláte, nebo se hravě ptát na barvy věcí, se kterými pracujete. Čím bude dítě starší, tím dříve mu můžete dát úkoly, které bude plnit samostatně – například utírání stolu nebo zalévání rostlin.

Kreativní pojetí pomůcek do domácnosti

Je jasné, že pomůcky do domácnosti musí být v první řadě praktické. Některé potřeby ale neukládáme do skříně, ale stojí v poličce nebo na kuchyňské lince. Takové domácí pomůcky můžete trochu vyladit. O zábavu budete mít postaráno nejen při výrobě, ale v konečném důsledku to zvýší vaši motivaci i při používání: Například můžete ozdobit utěrku zdobným lemem nebo popsat skleničky, krabičky a podobně jednotlivými motivy nebo legračními slogany, díky čemuž se z těchto domácích pomůcek stanou ozdobné prvky, které nejen že plní svou funkcí, ale navíc krásně vypadají a doplňují vzhled místnosti. Tyto vlastnoručně vyzdobené kousky poslouží také jako skvělé dárky.

Čemu věnovat pozornost při koupi pomůcek do domácnosti

Stabilní materiál

K efektivnímu provádění domácích prací potřebujete užitečné pomůcky do domácnosti, které něco vydrží. Důležité jsou především stabilní materiály: Kvalitní plasty nejen že odvádějí vodu, ale jsou také dostatečně robustní, aby zvládly náročné pohyby – jako například při drhnutí nebo vytírání. Zpravidla se dají snadno opláchnout. Dbejte při tom na to, aby byly domácí pomůcky zesílené v místech s vysokou zátěží. U úklidových pomůcek, jako jsou mopy, jsou zpravidla zatěžovány pohyblivé klouby. U úložných krabic by měly být posíleny okraje a rohy. Budou tak odolnější a poslouží vám v domácnosti déle a spolehlivě.

Konkrétní funkce

Možná vás překvapí kolik různých domácích pomůcek je dnes k dispozici: Specializované varianty vám usnadní zvláště náročné práce a pomohou vám optimálně využít všechny zákoutí vašeho domova: Úložné pomůcky pro rohy, skříně a dveře vám například pomohou chytře zajistit pořádek v místech, kde se věci obvykle hromadí. Domácí pomůcky, jako jsou antistatické prachovky, jsou tvarovány tak, aby dosáhly do těžko přístupných míst nebo na velké a hladké plochy. Chcete-li si usnadnit práci, volte multifunkční pomůcky s různým příslušenstvím – například s různými nástavci. Je důležité, aby vaše domácí pomůcky plnily konkrétní nároky vaší domácnosti.

Objevte kvalitní pomůcky do domácnosti značky Tchibo

Organizační pomůcky

Uklizený domov si vychutnáte díky našim pomůckám na pořádek v různých velikostech a tvarech: krabice, pytle, organizéry a další zvládnou každý chaos a navíc mají skvělý design.

Úklidové potřeby

Naše kartáče, utěrky a mopy vás zbaví nečistot a bakterií. Mezi našimi pomůckami na úklid najdete pomocníky pro každý druh úklidu.

Náš slib pro vaše pomůcky do domácnosti

Kvalita je u našich cenově výhodných pomůcek do domácnosti tou nejdůležitější vlastností. Zajišťujeme ji prostřednictvím pečlivého zpracování kvalitních materiálů a také vysokými nároky na bezpečnost a funkčnost. Navíc procházejí naše produkty přísnými kontrolami a také nezávislými testovacími instituty. To dokládá pečeť "Tchibo Certified Merchandise", ve zkratce TCM.

Další vlastnosti poznáte stejně rychle – a to i když kupujete pomůcky do domácnosti přes internet. Můžete tak například lépe odhadnout praktičnost, materiál, hmotnost a možnosti použití: Údaj "Max. 2 kg" označuje naše lehce manipulovatelné pomůcky do domácnosti. U látkového zboží uvádíme "100% bavlna", což znamená, že mají produkty vyšší savost.