Na rozdíl od konvenčního pěstování se u biobavlny používají pouze přírodní hnojiva a prostředky na ochranu rostlin proti škůdcům. Výrobky s certifikací GOTS navíc splňují přísná sociální a ekologická kritéria v rámci celého dodavatelského řetězce. To zahrnuje například výrobu bez použití nebezpečných chemic
100% udržitelná bavlna v našich textiliích s bavlnou
Naši partneři v oblasti certifikace biobavlny
Klademe velký důraz na transparentnost dodavatelského řetězce –- od původu až po naše textilní výrobky. Kromě vlastních projektů na podporu pěstitelů spolupracujeme s certifikovanými partnery a uznávanými iniciativami a využíváme certifikační standardy – pro udržitelnější pěstování bavlny:
OCS od Textil Exchange
Výrobky certifikované podle standardů OCS 100 a OCS Blended od Textile Exchange obsahují bavlnu z kontrolované a odpovědné zemědělské produkce. Tato bavlna je nezávisle ověřována v každé fázi dodavatelského řetězce – od pěstování až po konečný výrobek. Pěstování ekologicky certifikované bavlny jde ruku v ruce s opatřeními pro ochranu a zachování ekosystémů.
Abychom vám pomohli rychle najít naše výrobky z udržitelné bavlny, označujeme je mimo jiné následujícími logy:
Bavlna Cotton in Conversion. Změna, která má smysl.
Používáním bavlny z projektů „Cotton in Conversion“ (bavlna z procesu transformace) podporujeme přechod z konvenčního na udržitelnější pěstování tím, že pěstitele motivujeme k přechodu, podporujeme je v rámci procesu transformace a snižujeme jejich finanční rizika.
Přechod z konvenčního na udržitelnější pěstování bavlny trvá až tři roky. Spolupracujeme především s našimi partnery pro certifikaci OCS a GOTS.
GOTS prostřednictvím značky „Organic in Conversion“ podporuje používání ekologických vláken ve fázi transformace a kontroluje dodržování přísných ekologických a sociálních kritérií v rámci celého dodavatelského řetězce.
Naše projekty na podporu pěstitelů
V zájmu udržitelnějšího pěstování bavlny realizujeme také naše vlastní projekty, jejichž cílem je dlouhodobé zlepšení situace pěstitelů. Například v Indii, která je největším producentem ekologické bavlny na světě. V rámci těchto projektů podporujeme přechod od konvenčního k udržitelnějšímu pěstování bavlny. V letech 2020 až 2023 jsme podporovali indické družstvo Chetna a od roku 2022 probíhá navazující projekt s naším dodavatelem Pratibha. Díky těmto projektům získávají pěstitelé osivo bez GMO, finanční podporu a cílené školení.
Cotton made in Africa.
Změna, která má smysl.
Také podle loga Cotton made in Africa můžete rozpoznat produkt vyrobený z bavlny pocházející z udržitelné produkce. Tato iniciativa nabízí podporu malopěstitelům v subsaharské Africe prostřednictvím cílených školení, díky nimž mohou pěstovat bavlnu efektivněji a ekologickým způsobem. A díky vyšší sklizni a větším příjmům mohou pěstitelé vlastními silami zlepšit svou vlastní situaci a situaci svých rodin.
Každým krokem měníme svět. To je naše cesta.
Recyklovaná bavlna.
Změna, která má smysl.
Více než 80 % všech vysloužilých bavlněných výrobků končí na skládkách. Přesto nyní existují dobré možnosti, jak značnou část z nich znovu využít. U našich výrobků z recyklované bavlny vracíme přírodní materiál zpět do koloběhu a vyrábíme z něj nová, udržitelná vlákna.