Schließen
Bílé oblečení: Správný styl, správná péče

Bílé oblečení: Správný styl, správná péče

Ne bezdůvodně je bílá barva módními návrháři pravidelně označována za trendy barvu. Tato "nebarva" je totiž nadčasově krásná a lze ji neuvěřitelně kreativně kombinovat, a vytvářet tak nejrůznější outifty. Oblečeni v bílém od hlavy až po paty upoutáte každý pohled. Nebo můžete bílou zkombinovat s jinými barvami – jako svěží alternativu ke klasické černé. Ukážeme Vám, jak na to a také na co byste si u bílého oblečení měli dát pozor.

Na co si dát u bílého oblečení pozor

Nabízíme Vám několik typů na stylové kombinování bílého oblečení a také rady a pokyny ohledně správné péče o bílé oblečení.

Jak kombinovat bílé oblečení

V zásadě platí: není bílá jako bílá. Existují různé odstíny bílé a zejména čistě bílá výrazně kontrastuje s přirozenou barvou pleti a vlasů a rovněž s oděvními kousky v jiných barvách. Obzvlášť dobře se kombinují takzvané ""offwhite"" odstíny, tedy lomené odstíny bílé barvy s takřka nepatrným nádechem modré, šedé nebo béžové. Tady jsou možnosti prakticky neomezené: velmi módně například působí černo-bílé variace nebo šedo-bílé outfity.

Když už máte dost klasické kombinace černého spodního dílu a bílého vršku, zkuste jednoduše změnit pořadí a vezměte si bílou dolů! Něžného, romantického vzhledu dosáhnete zkombinováním bílé s pudrovými pastelovými barvami. Námořnickou atmosféru vytvoříte, pokud bílou zkombinujete s modrou nebo červenou. Kompletně bílý look může působit poněkud jednolitě a těžce, a proto je dobré rozvolnit jej mixem různých materiálů - například kombinací džínoviny a šifonu. Nebo si k čistě bílému oblečení můžete vzít boty a doplňky v kontrastní černé barvě nebo v nějaké jiné nápadné barvě.
Jak kombinovat bílé oblečení
Výběr správného spodního prádla

Výběr správného spodního prádla

Pod světlými a jemnými látkami se obvykle rýsují kalhotky a podprsenky. Proto je absolutním tabu tmavé spodní prádlo, například černé, šedé či modré. Stejně tak byste vůbec neměli uvažovat o spodním prádle s potiskem nebo se vzorkem, jakkoli by byl decentní. A to ani tehdy, pokud se vědomě zamýšlíte odlišit či udat nový módní tón. Na omylu je však i ten, kdo se domnívá, že správnou volbou je bílé spodní prádlo.

Neboť spodní prádlo není neviditelné tehdy, pokud se jeho barva shoduje s barvou oblečení, nýbrž tehdy, pokud se svou barvou v maximální možné míře blíží přirozenému tónu pleti. Ideální jsou zpravidla tělové tóny, avšak i načervenalé odstíny, jako růžová či broskvová, mohou být vhodnou volbou. Zejména u přiléhavého bílého oblečení byste měli dát ruce pryč od spodního prádla s krajkou nebo výšivkou. Tady platí: čím jednodušší, tím lepší. Ideální – a přitom pohodlnou – volbou je bezešvé spodní prádlo.

Vhodné spodní prádlo pod bílé oblečení

Jak prát bílé oblečení

Bílé prádlo působí nádherně čistě a svěže, avšak je obzvlášť náchylné k zabarvení. Obecně platí, že byste měli bílé prádlo prát odděleně od barevného prádla a neměli byste je prát ani společně se silně zašpiněnými kousky prádla. Neboť i když budete bílé oblečení vždy prát samostatně, může po několikerém vyprání zešednout. Na vině je obvykle nekvalitní prací prostředek nebo nízká dávka pracího prostředku, který nečistotu sice z oblečení uvolní, avšak neudrží ji mimo oblečení.

Výsledkem jsou malé částečky nečistoty, které se opětovně přichytí k textilním vláknům, nahromadí se zde a po nějaké době se tak zafixují, že je lze jen velmi těžko odstranit. Chcete-li tomu předejít, používejte k praní bílého prádla co nejkvalitnější prášek na praní (nikoli gel) a dávkujte jej v souladu s návodem uvedeným na balení pracího prášku. Tenzidy a enzymy, které jsou v prášku obsaženy, dokážou zašednutí prádla nejlépe zabránit. Kvalitní prací prášky často obsahují i bělidla a fluorescenční přídavné látky, které působí jako optický zesvětlovač.
Jak prát bílé oblečení
Když přijde bílé oblečení do kontaktu s prostředky na opalování

Když přijde bílé oblečení do kontaktu s prostředky na opalování

Bílé oblečení nosíme nejraději, když je krásně slunečné, horké počasí. Za takového počasí je však UV záření (UVA a UVB) na velmi vysoké úrovni, takže naše pleť potřebuje pořádnou porci ochrany: příjemné místo ve stínu, pokrývku hlavy a také krém na opalování s vysokým ochranným faktorem. Krémy proti slunci však mohou způsobit žluté skvrny či flíčky, které se dají jen velmi těžko odstranit – někdy nestačí ani vyprání při teplotě 60 stupňů Celsia. Příčinou je filtr proti UV záření, který je rozpustný v olejích a který své zbarvení často přenáší na textilie.

Naše tipy: Nejlepší je nejdříve nanést krém na opalování, nechat jej pořádně vsáknout do pokožky a teprve poté si obléknout (bílé) oblečení. Pokud se přece jen na oblečení objeví nějaká skvrna od krému na opalování, je potřeba rychle ji odstranit hadříkem a následně vyprat v prostředku na mytí nádobí, který funguje jako klasické rozpouštědlo tuků, nebo použít žlučové mýdlo. Na skvrny se doporučuje také sůl na skvrny a prášek na pečení: nejdříve problematické místo navlhčete, pak posypte solí na skvrny nebo práškem na pečení a nechte působit cca 30 minut. Poté oblečení vyperte v pračce – použijte program s nejvyšší teplotou, kterou připouštějí pokyny k údržbě uvedené na oblečení.

Naše nabídka klasiky

    
  • Triko
S tkanou vsadkou se sámky
449
299
Náhled
k dispozici malé množství kusů
Bohužel vyprodáno
  • Top s tkanou vsadkou
Tkaná přední strana z jemně splývavého materiálu Lenzing Viscose® – žerzejová zadní strana z efektní strukturované příze
249
219
    
  • Žerzejové šortky
Příjemně měkká bavlněná směs
349
Náhled
  • Halenkové triko s tkanou vsadkou
Přední strana s tkanou vsadkou a dekorativními dělicími švy pro lichotivou siluetu
399
199
Náhled

Kompletně v bílém na večeři v bílém

Večeře v bílém – to je obvykle spontánní večeře pod širým nebem na nějakém veřejném prostranství. Na takovou party se všichni účastníci dostaví oblečeni kompletně v bílém. Stoly, židle a bílé ubrusy si každý přinese s sebou, stejně tak jídlo. Na místě se pak sestaví dlouhá slavnostní tabule a poté spolu všichni slavnostně povečeří.

Tento nápad pochází z Paříže, kde se od konce 80. let minulého století pořádá ""Diner en blanc"". Francois Pasquier tehdy uspořádal zahradní party, která byla kvůli potřebě většího prostoru přemístěna do ""Bois de Boulogne"". Večeře v bílém se následně stala každoroční piknikovou událostí pod širým nebem. Mezitím získala v různých evropských městech spoustu následovníků a čím dál větší oblibu.
Kompletně v bílém na večeři v bílém

Více na tchibo.cz

Kvalitní módu a doplňky pro ženy najdete tady!

Kvalitní módu a doplňky pro ženy najdete tady!

Do kategorie Móda pro ženy
Okouzlující spodní prádlo a plavky pro ženy

Okouzlující spodní prádlo a plavky pro ženy

Do kategorie Spodní prádlo, plavky