×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen

BĚHÁNÍ V ZIMĚ

Příliš zima, příliš vlhko, moc velká tma… Že Vás běhání v zimě nebaví? To nemůže být pravda! Vždyť prodyšná termovlákna udržují příjemnou tělesnou teplotu, ekologická impregnace zamezuje promočení oblečení a kvalitní reflexní prvky zajistí, abyste se i ve tmě cítili bezpečně. Takže si zavažte boty a hurá ven!

TŘI DOBRÉ DŮVODY, PROČ V CHLADNÝCH MĚSÍCÍCH BĚHAT

Sbohem, nachlazení!

Kdo pravidelně běhá, posiluje si celý organismus a tím i imunitní systém. Obzvlášť v zimním období tak můžete dalšímu nachlazení v pravém slova smyslu „utéct“.
Běhání přináší pocit štěstí

Běhání přináší pocit štěstí

Právě v tmavých měsících žijí běžci zdravěji, protože jsou častěji na čerstvém vzduchu. Víc kyslíku, víc světla a víc pohybu vede k větší spokojenosti a vyrovnanosti.
Díky běhání se budete cítit mladí

Díky běhání se budete cítit mladí

Lepší výdrž, zdravější srdce, nižší puls a lepší prokrvení pomáhají ke zdravější pokožce a celkově lepší kondici. Běžci jsou pohyblivější a silnější – díky tomu zůstávají déle mladí.

- Rádce -
TEN SPRÁVNÝ POČET VRSTEV

V chladných měsících se při mnoha sportovních disciplínách pod širým nebem osvědčil „cibulový“ princip oblékání. To znamená: Místo jednoho silného kusu oblečení nosí sportovci v závislosti na počasí a teplotě hned několik vrstev oblečení na sobě. Výhodou toho je, že takhle se dá oblečení cíleně přizpůsobovat různým často se měnícím povětrnostním podmínkám.

1. vrstva: prodyšné funkční prádlo

Sportovní prádlo má jako první vrstva oblečení náročný úkol: Když je teplo, musí chladit, v zimě zase zahřívat. Funkční prádlo z umělých vláken, jako je polyester a polyamid, odvádí tělesnou vlhkost pryč od těla na vnější stranu oblečení a upravuje tak teplotu – díky tomu tělo ani neprochladne, ani se nepřehřívá. Dobré sportovní prádlo zároveň nesmí škrábat ani škrtit. 

2. vrstva: Dlouhorukávové triko nebo vesta udržující teplo

Prostřední vrstva slouží jako tepelná izolace. Podle aktuálního počasí a pocitové teploty jsou vhodná tenká vlákna i teplé termomateriály. To znamená, že jako prostřední vrstvu můžete nosit lehká trika s dlouhým rukávem i vesty nebo fleecové mikiny. Co kdo nosí nejraději, záleží vždy na individuálním pocitu. Na nohy se hodí běžecké termolegíny nebo další běžecké termokalhoty.
Důležitý aspekt i pro tuto vrstvu: Oblečení musí být prodyšné, aby byla tělesná vlhkost transportována směrem ven, kde se může odpařit.

3. vrstva: Ochrana proti větru a dešti

Vnější vrstva slouží jako ochrana před větrem, deštěm a sněhem. Když je venku pořádná zima a vlhko, potřebujete vysoce funkční oblečení, které nepropustí vítr ani vlhkost a zároveň je maximálně prodyšné, aby se pod ním neakumulovalo teplo. Ideálním řešením jsou běžecké termobundy nebo větruvzdorné bundy s impregnací ecorepel®, díky níž se voda na povrchu textilie sráží v kapky. 

- TECHNOLOGIE -
CO SPORTOVNÍ OBLEČENÍ DĚLÁ DOBŘE?

"Kdo pravidelně běhá, ví, jak důležité je pro dobré výkony pohodlné oblečení a příjemné tělesné klima. O to se postará vysoce kvalitní prodyšné funkční oblečení, které i při delším tréninku pohodlně sedí a nedře. Ale jak vlastně funkční oblečení funguje?"

OPTIMÁLNÍ TĚLESNÉ KLIMA

Kvalitní sportovní model musí zajistit, aby se tělo během tréninku ani nepřehřívalo, ani neprochladlo. Zvláště v zimě je zdravý trénink možný jen tehdy, pokud je tělesné klima optimálně regulováno.
Sportovní oblečení Tchibo s technologií DryActive Plus (3) garantuje důležitou regulaci tělesné vlhkosti při běhání. Každé vlákno (2) přitom absorbuje tělesnou vlhkost, tu ovšem neukládá, ale odvádí ji na vnější stranu textilie, kde se může rychle odpařit (4). Vzduch zároveň proniká látkou (1), takže tělo i při fyzické námaze zůstává příjemně v suchu a nepřehřívá se.

KOMFORTNÍ NOŠENÍ BEZE ŠVŮ

Seamless znamená „beze švů“ a používá se pro oblečení, které je vyrobeno na moderních kruhových pletacích strojích v jednom kuse, tedy bez patrných švů. Tímto způsobem je možné beze švů spojit různé pleteniny pro optimální tělesné klima a elastičnost. 

- TIPY -
BĚHÁNÍ VE TMĚ

Běháte nejraději večer a nebojíte se ani tmy? Potom byste měli klást zvláštní důraz na to, abyste byli dobře vidět – bez reflexních prvků na sportovním oblečení se při běhání ve tmě prostě neobejdete.
Reflexní prvky

Reflexní prvky

Při běhání v zimě se bez reflexních prvků na běžeckém oblečení prostě neobejdete. Reflexní prvky by se měly nacházet vpředu i vzadu na vršku a také na bocích běžeckých kalhot a na botách.

Svítící LED

Smysluplným doplňkem k reflexním prvkům na běžeckém oblečení jsou svítící pásky s LED, které se umístí třeba na paži. Díky nim budete vidět i ve chvílích, kdy na Vaše oblečení nedopadá žádné světlo.

Reflexní vesta

Ten, kdo za tmy běhá nebo trénuje pravidelně, by se měl zamyslet nad tím, jestli si nekoupit reflexní vestu. Vesta je vybavena velkoplošnými reflexními prvky vpředu i vzadu, a zajistí tak, abyste byli dobře vidět.

Pozor na studený vzduch

Ti, kdo běhají při velmi nízkých teplotách, vdechováním studeného vzduchu zatěžují průdušky, sliznice a plíce víc než při trénování v teplejších dnech. V důsledku toho jsou dýchací cesty podrážděné a mohou se stáhnout, nebo dokonce křečovitě sevřít. Kdo je k tomu náchylný, měl by zpomalit, aby hluboké vdechování minimalizoval. Dobrou pomůckou je propustný multifunkční šátek, který si uvážete přes obličej.

- MAKING OF -
JAK VZNIKALY FOTKY NOVÉ BĚŽECKÉ KOLEKCE TCHIBO

BĚHÁNÍ V ZIMĚ: OPTIMÁLNÍ BĚŽECKÉ VYBAVENÍ

Od prodyšného funkčního prádla až po hřejivou běžeckou termobundu: na tchibo.cz nyní najdete perfektní běžecké vybavení!
    
Mikina

Mikina

799 Kč 649 Kč Quickshop
Funkční bunda

Funkční bunda

699 Kč 599 Kč
Funkční tričko s dlouhým rukávem

Funkční tričko s dlouhým rukávem

399 Kč 249 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
Mikina

Mikina

699 Kč 599 Kč
    
Multifunkční šátek

Multifunkční šátek

199 Kč 149 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
Mikina

Mikina

799 Kč 399 Kč