Sázecí stůl: Zahradničení bez ohýbání – dobré pro Vaše záda

Práce na zahradě může být skvělou zábavou, nebýt namáhavého ohýbání a klečení při setí, přepichování a přesazování. Pokud si pořídíte sázecí stůl, bude to minulostí a práce bude mnohem pohodlnější. Na odolné pracovní ploše máte dostatek místa a díky ohraničení se vám žádná zemina neztratí. Díky policím a přihrádkám budete mít nářadí a drobné zahradnické vybavení po ruce a ve stole na sázení se spodní skříňkou můžete uložit veškeré náčiní, semena a příslušenství na sázení chráněné před povětrnostními vlivy.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
  • Vysoký truhlík Jonte s odnímatelným skleníkovým nástavcem
3 990
2 990
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 990 Kč
-25 %
Vysoký truhlík Jonte s odnímatelným skleníkovým nástavcem
3 990
2 990
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 990 Kč
Zahradní skříň s věšákem na ručníky
4 990
  • Rozkládací zahradnický stůl ››JONTE‹‹
3 290
2 490
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 490 Kč
-24 %
Rozkládací zahradnický stůl ››JONTE‹‹
3 290
2 490
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 490 Kč
  • Zahradnický stůl »Jonte« s nádobou na odpad a policí
5 990
4 990
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 4 990 Kč
-16 %
Zahradnický stůl »Jonte« s nádobou na odpad a policí
5 990
4 990
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 4 990 Kč
Konzolový stolek
3 490
  • Konzolové stolky s betonovou deskou, 2 ks
3 990
3 490
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 3 490 Kč
-12 %
Konzolové stolky s betonovou deskou, 2 ks
3 990
3 490
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 3 490 Kč

Úložný prostor v zásuvkách a na policích

Když není třeba sázet, poslouží stolek na zahradě nebo na balkoně jako krásný stojan na květiny. U modelů s několika úrovněmi můžete nahoru umístit květináče a dolů hnojivo, konve a další předměty. Sázecí stolek se zásuvkami je ideální pro uložení drobných předmětů, jako jsou sáčky na osivo, sponky, zásobníky na osivo, vázací drát nebo zahradnické nůžky. Je zde také místo pro příslušenství ke grilování, jako jsou zapalovače. Pokud je za pracovní plochou zadní stěna, můžete si stůl na sázení vyzdobit zavěšením malých květináčů nebo LED vílích světel.

Z jakého materiálu jsou sázecí stůl vyrobeny?

Každý sázecí stůl je zpravidla odolný proti povětrnostním vlivům, ale existují rozdíly v míře potřebné péče. Sázecí stůl z nerezové oceli nebo hliníku je obzvláště odolný vůči povětrnostním vlivům, nerezaví, a proto jej lze používat i v teplém a vlhkém klimatu skleníku. Dřevěný stůl vypadá velmi přirozeně, ale v závislosti na druhu dřeva a expozici potřebuje čas od času nový nátěr. To platí i pro kovové sázecí stoly. Plast je lehký, odolný, a navíc vypadá velmi atraktivně v proutěném vzhledu.

Jak sladit zahradní stůl se zahradním nábytkem

Pokud je sázecí stůl umístěn přímo na terase nebo balkoně, měl by jeho design ladit se zahradním nábytkem. V opačném případě může praktický zahradní pomocník rychle vypadat jako cizí předmět. Vyberte si dřevěné modely ve stejném stylu jako Váš dřevěný nábytek. Bílý plastový stolek na rostliny se hodí také k bíle natřeným židlím a stolům. Vysoké stoly v proutěném vzhledu vypadají skvěle s nábytkem do obývacího pokoje. Můžete také přidat šedý kovový stolek na sázení. Nerezová ocel a hliník se dobře hodí k modernímu zahradnímu nábytku s lesklým povrchem.

Důležité funkce, které vám usnadní práci na zahradě

Abyste mohli pracovat tak, že to bude pro Vaše záda opravdu snadné, měla by pracovní výška sázecího stůl odpovídat Vaší výšce nebo by měla být nastavitelná. Na úzkých balkonech ušetří skládací modely nebo modely vybavené kolečky cenné místo nebo je lze rychle přemístit. Uzavřené skříňky na květináče lze použít také jako úložný prostor pro Vaše dekorativní předměty, jako jsou lucerny nebo ubrusy. Pokud je stůl vybaven háčky na zadní stěně, můžete na něj zavěsit mnoho pomůcek, které jsou snadno dosažitelné.