Skladovací plechovky: ochrana čerstvosti Vašich potravin

Ráno vejdete do kuchyně a s rozespalýma očima si jdete uvařit kávu. Když si z police vezmete sáček s filtrovanou kávou, obsah se vysype na podlahu – roztržená otevřená strana nebyla dobře uzavřena. To by se Vám s úložným boxem nestalo. V praktických dózách s víčky zůstanou potraviny déle čerstvé, snáze se vyjímají a lze je přehledně uložit do kuchyňské skříňky. U Tchibo najdete úložné boxy v sadách nebo jednotlivě v mnoha tvarech a z různých materiálů.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
  • Cestovní dóza na svačinu
449
299
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 299 Kč
-33 %
Cestovní dóza na svačinu
449
299
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 299 Kč
  • Dřevěný stojan na vejce
299
199
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 199 Kč
-33 %
Dřevěný stojan na vejce
299
199
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 199 Kč
zbývá pár kusů
Dózy na sušenky, 2 ks
399
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Dózy na sušenky, 2 ks
349
zbývá pár kusů
Smaltovaná dóza na potraviny
399
Variabilní potravinové dózy, 2 ks
699

Proč se vyplatí přendat vše do skladovacích plechovek?

Jejich víčka umožňují vzduchotěsně uzavřít sklenice, což je výhodné pro mnoho potravin. Například káva nebo koření si zachovávají své aroma lépe než v otevřených sáčcích. Mražené potraviny, jako je například mleté maso, se nevysušují a nehrozí u nich riziko popálení v mrazničce, pokud prodejní obal vlivem chladu zkřehne a popraská. Ne všechny krabičky s čerstvými potravinami jsou však vhodné pro zmrazení: Věnujte pozornost pokynům v popisku výrobku. A konečně praktičtí pomocníci do kuchyně udržují pořádek a šetří místo: stohovatelné skladovací plechovky využívají prostor ve skříňce směrem nahoru, hranaté skladovací plechovky po stranách.

Sklo, keramika nebo plast?

Materiál úložných nádob do kuchyně závisí na obsahu a umístění. Keramické nebo porcelánové dózy umístěné otevřeně na polici vypadají velmi krásně. Často jsou zdobené nebo mají pěkné ornamenty. Skleněné sklenice bodují ve skříni jako nádoby na těstoviny, rýži a další trvanlivé potraviny. Před nákupem si můžete snadno zkontrolovat, zda byste si měli pořídit zásoby. Plastové skladovací plechovky se snadno čistí a jsou odolné – ideální pro zmrazování, skladování uzenin, sýrů nebo ryb v lednici a jako dózy na cesty.

Kovové skladovací plechovky – vizuálně atraktivní alternativa

Pokud se chcete vyhnout plastu a raději používáte skladovací plechovky bez plastu, jsou vhodnou alternativou kovové boxy. Jsou odolné a dekorativní, ale nelze v nich ohřívat potraviny, nesmí se používat v mikrovlnné troubě a nejsou vhodné ani do chladničky. Na druhou stranu, zejména modely z nerezové oceli mají krásný vzhled a skvěle se hodí pro ukládání kávy, čaje, pečiva nebo koření na otevřených kuchyňských policích.

Na co byste se měli zaměřit při výběru

Při nákupu vhodných skladovacích nádob je důležitým kritériem velikost. U sklenic na špagety je důležitá správná výška – nejlépe je odměřit si oblíbeným druhem a nechat nahoře místo na šířku prstu. Je lepší vybírat sklenice na koření malého formátu, aby v nádobě zůstávalo málo vzduchu. Pokud chcete nádoby umístit otevřeně v kuchyni, přizpůsobte jejich šířku a hloubku danému místu. Co se týče uzávěrů, víčka s gumovým těsněním jsou nejtěsnější, zatímco kuchyňské pomůcky s korkovými uzávěry nebo víčky s klipem lze rychle otevřít a jsou vhodné pro obsah, jako je müsli. Tip: Pomůcky pro nalévání usnadňují odstraňování.