Sprchová hlavice: péče o tělo a wellness v koupelně

Sprchová hlavice je koncová část sprchy a rozděluje proud vody pomocí trysek. V závislosti na uspořádání těchto trysek vychází osvěžující vlhkost v jemných kapkách nebo jako silný masážní proud. Pokud si chcete koupit sprchovou hlavici, můžete si ji pořídit samostatně a připojit ji k hadici stávající sprchy. Nebo si můžete vybrat sadu sprchové hlavice, tj. sprchovou hlavici s hadicí a případně držákem. Existují také sprchové hlavice, které lze trvale namontovat do stropu nebo na horní část sprchy – taková sprchová hlavice je optimální pro typ dešťové sprchy.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Sprchová hlavice s LED a ukazatelem spotřeby vody
699
Ukazatel spotřeby vody s LED
499
Wellness sprchová hlavice s mechanismem click-clack
899

Voda v požadovaném typu proudu

Důležitou vlastností nové sprchové hlavice jsou typy proudů, které zvládne. Jednoduché modely nemají možnost nastavení proudu vody a proudí vždy stejným způsobem. U multifunkčních sprchových hlavic můžete tlačítkem nebo otočným přepínačem přepínat mezi různými typy proudů, například jemným tropickým deštěm, silným masážním proudem nebo prudkou sprchou. V koupelně tak vznikne skutečný wellness pocit a vy můžete při sprchování uvolnit svaly nebo jednoduše relaxovat.
Ein Badezimmer mit Dusche und entsprechendem Duschkopf.

Jaký druh sprchové hlavice je vhodný pro vaši koupelnu?

Volba velké sprchové hlavice nebo kompaktní sprchové hlavice pro ruční sprchu závisí na typu sprchy, kterou máte, a na prostoru v koupelně. Vybraný model by měl například ladit s vodovodní baterií na umyvadle nebo umyvadlovém stolku a na vaně – zejména pokud je hned vedle sprchový kout. Vezměte také v úvahu dostupnou výšku, ve které chcete sprchovou hlavici instalovat. Mezi vaší hlavou a vodou by mělo být alespoň 20 cm. V nízkých sprchách může být obtížné tento rozměr udržet – zde mohou pomoci extra ploché sprchové hlavice.

Materiál sprchové hlavice: plast nebo nerezová ocel

Kryty sprchových hlavic pro ruční sprchy jsou obvykle vyrobeny z lehkých, protiskluzových a zároveň odolných plastů, jako jsou ABS (akrylonitrilbutadienstyrenové kopolymery). Povrchy se dodávají v matné stříbrné, lesklé chromové nebo bílé barvě. Takže je můžete barevně sladit se svou koupelnou. Vysoce kvalitní velké sprchové hlavice pro horní sprchy jsou k dispozici také z nerezové oceli. Výpustě vody na tryskách všech modelů jsou vyrobeny z termoplastické pryže nebo silikonu. Díky tomu jsou pěkné, pružné a snadno se z nich odstraňuje vodní kámen: stačí je opracovat palcem, dokud se neodstraní zbytky vodního kamene.

Šetrné k životnímu prostředí, a navíc: funkce úspory vody

Sprchové hlavice s úspornou vložkou snižují průtok vody – při sprchování máte stále dostatek chladné vody, protože se s vodou mísí vzduch, a tím se zvyšuje její objem. Pokud jí potřebujete více, můžete z mnoha modelů jednoduše vyjmout tuto vložku. Trvalý účinek má také tlačítko pro zastavení vody, které umožňuje krátce přerušit proud vody stisknutím tlačítka – například při mytí vlasů šamponem. Pokud jste zavřeli oči, tlačítko je stále snadno nahmatatelné, když chcete znovu aktivovat proud vody pro oplachování.