Stříbrné šperky: náhrdelníky, prsteny a náramky pro každou příležitost

Zářivý vzhled dokonale podtrhnou správné dámské šperky. Ať už chcete zvýraznit svůj dekolt poutavým stříbrným náhrdelníkem s přívěskem, nebo dotvořit svůj účes stříbrnými náušnicemi: Šperky doplní váš vzhled. Dámské stříbrné šperky jsou díky své nadčasové eleganci vhodné pro každodenní nošení. Nejsou tak okázalé jako zlato, ale v žádném případě nejsou méně elegantní, lze je nosit každý den a kombinovat na různé způsoby. Stříbrné šperky jsou levné a snadno se udržují, takže jsou nenáročným společníkem pro mnoho příležitostí. Jsou dobrou volbou i pro muže.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-25 %
Náhrdelník, rhodiované stříbro 925/1000, se zirkony
999
749
-25 %
Náhrdelník, rhodiované stříbro 925/1000, se zirkony
999
749
-25 %
Široký prsten Pure Collection, pozlacené stříbro 925/1000
999
749
 
K dostání v těchto variantách:
 
-25 %
Prsten, stříbro 925/1000, pozlacené 23karátovým zlatem
999
749
 
K dostání v těchto variantách:
 
-16 %
Kreolky, stříbro 925/1000, pozlacené 23karátovým zlatem
899
749
-16 %
Prsten, stříbro 925/1000, rhodiované
899
749
 
K dostání v těchto variantách:
 

Střídmý nebo výrazný: Váš vzhled se stříbrnými šperky

Jediný stříbrný prsten může skvěle sloužit jako znamení pouta mezi dvěma lidmi nebo jako zásnubní prsten, případně může být poutavým akcentem jako módní šperk. Pokud chcete stříbrné šperky kombinovat s náhrdelníkem a náušnicemi, jste na bezpečné straně se stříbrnou soupravou šperků. Všechny prvky jsou zde designově sladěné a vytvářejí harmonický, decentní celkový vzhled. To je ideální pro slavnostní příležitosti. Můžete ale také záměrně porušit styl a nosit poutavý stříbrný náramek se zlatým řetízkem.

Jemnost: kritérium jakosti

Pokud si chcete koupit stříbrné šperky, můžete si vybrat z různých kvalit. Často se setkáte se stříbrem: slitina se skládá z 92,5 % čistého stříbra, zbytek tvoří další kovy, například měď. Tato jakost je na šperku vyznačena razítkem 925. Takzvaná ryzost stříbrných šperků se obvykle pohybuje mezi 625 a 999. Čím vyšší je toto číslo, tím cennější jsou prsteny, náhrdelníky nebo náramky vyrobené ze stříbra. Pokud na stříbrném šperku vidíte označení "rhodiovaný", znamená to, že je potažen tenkou vrstvou rhodia. Kov, který je podobný platině, mu dodává lehce namodralý lesk.

Přívěsky a kameny pro stříbrné šperky: Zirconia & Co.

Stejně jako zlato nebo bižuterie jsou k dispozici stříbrné náhrdelníky, prsteny a další šperky zdobené drahými kameny. Obzvláště oblíbený je zde zirkon. Jedná se o umělý krystal, který má vzhled diamantu, ale je mnohem levnější. Zirkony se vyrábějí v mnoha barvách a tvarech. Případně si můžete vybrat stříbrné šperky s barevnými skleněnými kameny, které jsou rovněž broušené do křišťálové podoby a zdobí prsteny, náhrdelníky, náušnice a náramky. Stříbrné přívěsky jsou někdy vyrobeny výhradně z tohoto materiálu nebo jsou do nich zasazeny kameny.

Co byste měli mít na paměti při péči o stříbrný šperk

Ať už se jedná o stříbrné šperky, prsteny nebo jiné kousky z tohoto materiálu: svůj bezchybný lesk si nejlépe udrží při dobré péči. Šperky skladujte na suchém a tmavém místě v krabičce se sametovým polštářkem, a pokud je skladujete delší dobu, je nejlepší je zabalit do vzduchotěsné nádoby. Bižuterii byste měli věšet na šperkovnici pouze jako bytový doplněk. K čištění skutečných šperků používejte speciální hadřík nebo se při čištění šperků řiďte našimi tipy.