Schließen

Společnost Tchibo má jasný cíl:
100% udržitelné jednání.

Upřímně řečeno, ještě je co dělat. Ale jsme na nejlepší cestě a už máme pěkný kus za sebou. Doprovázejte nás na naší cestě i vy! Je to zcela jednoduché. Když si pořídíte naše udržitelné produkty s logem GUT GEMACHT, učiníte dobrý skutek. Pro ostatní, pro životní prostředí, ale také pro sebe. Přidejte se a staňte se součástí zodpovědného světa!

Zde se dozvíte více o tom, čemu se přesně věnujeme a čeho už jsme dosáhli.

Naše trvalé angažmá

Jsme činní v mnoha oblastech světa a po celém světě máme partnery. Na mapě světa je vidět výňatek z našich projektů, které ukazují, jak jsou pro nás lidé a příroda důležití.

Péče o děti v Guatemale

Každý šálek kávy v tobě ráno probouzí motivaci a pomůže ti zapomenout na starosti a jiné nepříjemné myšlenky. Protože takový duševní stav ocení i farmáři pěstující kávu, podporujeme společně díky programu „Save the Children“ také je, aby i oni mohli bezstarostně pracovat.

„Když si teď mé děti mohou hrát ve školce, mohu bez starostí sklízet ta nejlepší zrnka kávy.“

Maria-Elena Vasquez, pomocnice při sklizních z Guatemaly

Využívání přírodních zdrojů

Aby sis mohl každé ráno vychutnat aromatickou kávu z perfektních zrnek, naděláme mnoho svinčíku. A to doslova. Podporujeme totiž pěstitele kávy z Keni například tak, že jsme jim ukázali, jak lze z kravského hnoje vytvořit efektivní hnojivo.

„A krávy dávají mně a mé rodině kromě toho každý den ještě mléko.“

Mary Karioku, pěstitelka kávy z Keni

Stálý růst zisku

Chceme, abys mohl i nadále pít exotickou kávu z těch nejodlehlejších koutů světa. Proto farmářům nabízíme kurzy, ve kterých se mohou naučit, jak kdekoli vypěstovat kávu s jistým výnosem.

„Díky novým metodám je moje sklizeň kávy čtyřnásobná.“

Esther Njathe, pěstitelka kávy z Keni

Vzdělání pro děti

Tvá káva ti dokáže umožnit skvělý start do nového dne. A dětem z Tanzanie skvělý start do života. S projektem „Save the Children“ jsme pro ně vytvořili rozsáhlý vzdělávací projekt.

„Přibližuji se svému snu stát se učitelkou!“

Grace, žákyně z Tanzanie

Vychutnat si dobré věci, dělat dobré skutky

Kdo si koupí kávu v Tchibo, má nejen dobrý vkus, ale také pomáhá o něco zlepšit život mladých lidí v Africe. Neboť v rámci našeho závazku udržitelnosti podporujeme rodiny v tom, aby svým potomkům otevíraly nové perspektivy.

„Ti, kteří nemohou navštěvovat střední školu, by měli dostat příležitost naučit se další dovednosti, aby zlepšili své životní podmínky.“

Augustino, projektový manažer Save the Children Tanzanie, oblast kolem města Mbeya

Probuďte se! Budoucnost čeká.

Každý si přeje, aby se mu splnily sny. Proto společně se Save the Children v Tanzanii usilujeme o to, aby se ze snů místních mladých lidí staly opravdové cíle.

„Později, až budu švadlena, chtěla bych šít a prodávat šaty.“

Yasinta, mladá dívka z Tanzanie, oblast kolem města Mbeya

Do budoucnosti na plný plyn.

Nejenže káva dodá každé ráno energii do nového dne, je také vzpruhou pro lidi z celého světa. Nenecháme mladé lidi s jejich sny samotné, ale společně se Save the Children je podporujeme při dosahování jejich cílů.

„Save the Children mi pomohla nalézt učitele, abych se mohl vyučit. Teď se učím, jak opravovat motorky.“

Noel, učeň z Tanzanie, oblast kolem města Mbeya

Naše životní prostředí

Naše káva ti zaručuje úžasný požitek. A to díky tomu, že je pěstována v přírodních podmínkách a má dokonce certifikaci bio. Takový styl pěstování je zdravější jak pro naše farmáře, tak pro životní prostředí.

San Marcos, Honduras

Lokální podpora

Chceme, aby sis i nadále mohl vychutnávat své oblíbené espresso. Proto se staráme nejen o férové podmínky pro malé farmy, ale i o to, aby měly farmy lepší výsledky při sklizni. Jen takovým způsobem mohou farmáři totiž dlouhodobě plánovat a stále znovu tě překvapovat lepší a lepší kávou.

Poco Fundo, Brazílie

Zodpovědná přeprava

Když piješ svou kávu, můžeš si být jistý, že káva nejen dobře chutná, ale že je prostě dobrá celkově! I při přepravě se staráme o to, aby vznikalo co nejméně výfukových plynů a aby tak i naše klima bylo co nejméně zatěžováno.

„Proto transportujeme přes 90 % kávy po moři a dbáme na to, aby byly přepravní prostředky vždy plné.“

Stefan Dierks, vedoucí strategie udržitelného rozvoje Tchibo, logistika lodní dopravy

Zodpovědně vyrobené produkty s logem GUT GEMACHT!

Díky naší udržitelné kávě zakusíš lahodnou kávovou chuť a volbou naší kávy současně projevíš i svůj vytříbený vkus!

„Výběrem naší kávy se totiž podílíš na dobrých věcech. A podpoříš naše angažmá v oblasti konání dobrých skutků.“

Achim Lohrie, ředitel odpovědnosti podniku Tchibo, Überseering, Hamburg

Ochrana klimatu

Velmi nám záleží na ekologické mobilitě.

„Náš vozový park se například již nyní skládá z velké z části z vozidel šetřících klima.“

Oliver Komm, vedoucí vozového parku Tchibo, Überseering, Hamburg

Zlepšování sociálních standardů

Díky značce Tchibo můžeš nakupovat s čistým svědomím kvalitně vyrobené produkty. V rámci našeho programu WE pracujeme vytrvale na tom, aby se zlepšovaly sociální standardy v našich partnerských továrnách.

„Jen za poslední roky se našich workshopů WE zúčastnilo 42 000 lidí z 9 zemí.“

Nanda Bergstein, vedoucí udržitelného rozvoje Non Food, Überseering, Hamburg

Udržitelný rozvoj

Pevně věříme, že ve světě udržitelného rozvoje lze chránit přírodní zdroje a současně zlepšovat kvalitu života. A to pro nás pro všechny.

„Proto neexistuje žádná alternativa udržitelného rozvoje. Zasazujme se společně o udržitelný rozvoj světa.“

Achim Lohrie, ředitel odpovědnosti podniku, Überseering, Hamburg

Úplně něco jiného

Víme, že je pro tebe důležité zodpovědné zacházení s životním prostředním. Proto jsme se postarali o to, aby se naše produkty vyráběly z recyklovatelných materiálů. Tím pádem z nich mohou vzniknout další nové výrobky.

„Náš sortiment kartáčů jsme poprvé vyrobili s ohledem na přírodní zdroje a zpracovali jsme recyklovaný plast. Tím pádem jsme se s udržitelným rozvojem vypořádali tak, jak je třeba.“

Catherine Herbarth, produktová manažerka, Überseering, Hamburg

Dobré se znásobuje

Podporuješ nás v přesvědčení, že jsme v našem angažmá pro udržitelný rozvoj na správné cestě. A jako velký podnik se samozřejmě snažíme být patřičně aktivní a mít v této oblasti výrazný vliv.

„Motivujeme naše výrobce, aby vyráběli ekologicky a aby začali používat udržitelné materiály.“

Dr. Tina Dettmer, Manager Closed Loop, Überseering, Hamburg

Základ pro lepší budoucnost

Neexistuje nic krásnějšího než si vychutnat šálek kávy a vědět, že tak děláte dobrý skutek. Neboť prodejem řady Privat Kaffee po stanovené období financujeme vzdělávací projekt společně se Save the Children. Mladí lidé tak získají šanci na vzdělání.

„Společně se Save the Children jsme vytvořili vzdělávací projekt, jehož cílem je nabídnout mladým lidem základ pro lepší budoucnost.“

Anna Lazar, seniorní projektová manažerka Sociální angažovanosti, Tchibo Hamburk, Německo

Pěstování udržitelné kávy

Aby sis i ty mohl vychutnávat stále lahodnější kávu ze všech koutů světa, podporujeme farmáře, aby získali na základě lepších metod pěstování odpovídajících udržitelnému rozvoji např. certifikát UTZ.

„Tím mají farmáři šanci nabízet kvalitní kávu vypěstovanou v souladu s udržitelným rozvojem.“

Markus Meusburger, zastupující člen dozorčí rady Ipanema Coffee, Minas Gerais, Brazílie

Šetření vodou

Móda z biobavlny dokáže ušetřit velké množství vody. Surovina je totiž čistě přírodní. Každé tričko z biobavlny ušetří až 436 litrů vody. A aby se šetřila regionální podzemní voda, fauna a flóra, smí se používat jen přírodní hnojiva. Takové množství odpovědnosti sluší opravdu každému.

Turecko

Rostoucí nabídka

Díky naší rostoucí nabídce produktů z biobavlny dokážeme ohromit nejen tebe, ale i naše nezávislé partnery.

„Tchibo velkou měrou přispívá k růstu využití kontrolovaných biologických surovin. Mimo jiné se společnost Tchibo stala v roce 2016 třetím největším podnikem nabízejícím produkty z biobavlny. To je skvělé!“

Liesl Truscott, European & Farm Engagement Director, Textile Exchange, Lubbok, Texas, USA

Trojí prospěch

Trojka je šťastným číslem v pohádkách. A u nás to platí také – hlavně pro oděvy certifikované podle standardu Global Organic Textile Standard (GOTS). Protože z kontrolovaného ekologického pěstování a přísných ekologických a sociálních požadavků v rámci celého výrobního řetězu profitují všichni: životní prostředí, společnost a samozřejmě i ty.

Indie

Udržitelná bavlna

Pokud chceš sehnat dobrou udržitelnou bavlnu, stačí aby sis vybral naši „Cotton made in Africa“. Na zavlažení polí se například využívají jen přírodní srážky, čímž se může ušetřit až 2100 litrů vody na kilo bavlněných vláken.

Metemma, Etiopie

Vzdělání pro děti

Staráme se o to, aby tvé oblečení nebylo pouze z bavlny, ale z látky, ze které se rodí sny. Náš školní projekt v Zambii totiž pomáhá místním dětem, aby si plnily své sny, čím se v budoucnu stát.

„Jednou bych chtěla být učitelkou a sama bych ráda vyučovala děti. I ostatní děti mají mít možnost chodit do školy.“

Mary, žákyně, školní projekt, Aid by Trade, Zambie

Zasazovat se za ostatní

Aby byly tvé oblíbené produkty vyráběny férově, pomáháme manažerům a manažerkám, aby se zlepšovaly jejich vzájemné vztahy. Náš program WE je naučí správně spolu komunikovat a vzájemně se respektovat.

„Byl jsem zvolen jako zástupce odborů a jsem pyšný na to, že mohu hájit zájmy mých kolegů.“

Tesfayeo Abdissa, Ayka Textile, Addis Abeba, Etiopie

Řešení problémů v týmu

Naše móda ti má zpříjemnit a ulehčit každý den. A takové by měly být i podmínky, za kterých se tato móda vyrábí. Proto se snažíme naším programem WE postupně zpříjemňovat všední den i zaměstnancům v továrnách.

„Naučil jsem se řešit problémy v týmu. A mým nadřízeným jsem teď schopen sám předkládat různé návrhy.“

Jin Gui, zaměstnanec továrny, Ningbo, Čína

Naše klima

Abys mohl se svými dětmi profitovat z ochrany klimatu, pokoušíme se vylepšit i ty nejmenší detaily. Proto jsme mimo jiné vyměnili běžící pás v hlavním skladu, čímž jsme radikálně snížili emise CO2. Jen v tomto případě ušetříme elektrickou energii pro více než 100 domácností ročně, a zlepšujeme tím kvalitu klimatu.

Brémy, Německo

Redukce CO2

Abys mohl jezdit po silnicích bez zácpy, preferujeme přepravu lodí a vlakem. Tím pádem je na silnicích méně nákladních vozů a současně méně výfukových plynů. Od roku 2006 jsme tak dokázali snížit emise CO2 o 30 %. Do roku 2020 bychom chtěli snížit emise CO2 o dalších 10 %.

Gallin, Deutschland

Udržitelné lesní hospodářství

Abys mohl i v budoucnu s dobrým svědomím nakupovat kvalitní produkty vyrobené ze dřeva, vydali jsme se i zde tou správnou cestou. Dřevo na naše výrobky totiž kupujeme již ze 40 % z lesů s certifikátem FSC®.

Čína
* FSC® C022597

Zažít pestrost a rozmanitost

Chceme, aby i tvé děti mohly zažít pestrost a rozmanitost lesů. Proto spolu s naším partnerem FSC®* dbáme při lesním hospodářství na to, abychom vždy nechali stát dostatečné množství stromů. Tak zůstane les nedotknutý a zdravý. Nechceme koneckonců uříznout větev, na které všichni společně sedíme.

Vietnam
* FSC® C022597

Týmová práce

Aby byly produkty, které si kupuješ, opravdu dobré, je k tomu zapotřebí skutečná týmová práce. Náš program WE se snaží díky společným tréninkům zaměstnanců a manažerů dlouhodobě vylepšit týmovou práci v našich partnerských továrnách.

„Díky workshopu WE jsem sebevědomější a dokážu lépe obhajovat své zájmy.“

Hien, zaměstnankyně továrny, Quo Nhon, Vietnam

Práce s chutí

Aby ses mohl dlouhodobě těšit z našich produktů, musí je vyrábět zkušení zaměstnanci – s radostí a s potřebnými znalostmi. A to funguje jen tehdy, pokud každý zaměstnanec pracuje s chutí.

„Díky programu WE jsou naši zaměstnanci se svou prací spokojenější, zredukovali jsme fluktuaci personálu ze 30 % na 10 %.“

Khoi, majitel továrny, Quy Nhon, Vietnam

Suroviny s přidanou hodnotou

Aby bylo pro tebe a tvé děti na světě i do budoucna k dispozici dost surovin, snažíme se své přesvědčení o udržitelném rozvoji přiblížit i našim obchodním partnerům. Společně toho totiž zmůžeme ještě více.

„Heslo udržitelný rozvoj je pevnou součástí našich firemních hodnot a používání recyklovaných materiálů s tímto heslem úzce souvisí. První výroba recyklovaných kartáčů pro firmu Tchibo nás obohatila mnoha poznatky a máme radost, že i v budoucnu budeme moci spolupracovat s Tchibem na bázi tohoto moderního a celistvého přístupu.“

Kennis Yeung, obchodní manažer, Shenzhen, Čína

Do práce nabiti energií

Naše sportovní oblečení nepomáhá jen tobě načerpat na začátku dne novou energii, ale i našim zaměstnancům ve výrobě. Programem WE se mnohé zlepšilo, např. i možnosti bydlení. Místo čtyřlůžkových pokojů byly zavedeny dvojlůžkové pokoje. A nejen to:

„Program WE zredukoval přesčasy a zkvalitnil jídlo v kantýně.“

Fang, zaměstnankyně továrny, Jinhua, Čína

Spoluutváření pracovních míst

Díky našemu skvělému výběru příborů můžeš individuálně utvářet svou tabuli. Také zaměstnanci továrny mají na základě programu WE možnost přicházet se svými přáními k managementu, aby se zlepšilo pracovní prostředí.

„Díky programu WE kromě toho vzrostly naše mzdy a doplňkové odměny.“

Thai, analytik výroby, Ho Či Minovo Město, Vietnam

Dialog je důležitý

Naše karimatky na jógu a rohožky do koupelny ti pomáhají zajistit v životě harmonickou rovnováhu. A nejen to: díky programu WE se má i pracovní klima v továrnách stát harmoničtějším.

„Povzbuzujeme naše zaměstnance, aby za námi chodili se svými problémy – také proto, abychom dostali podněty, co a jak vylepšovat.“

Fang, personální vedoucí, Wenzhou, Čína

Každý názor nás posouvá dále

Abychom ti mohli nabídnout silné výrobky, potřebujeme k tomu silné zaměstnance. Náš program WE podporuje proto všechny pracovníky, aby byli sebevědomí a aby se nebáli říci svůj názor.

„Už nejsem takový introvert jako dříve a jsem schopná vyslovit svůj názor. Kéž bych taková byla už dříve.“

Anita, zaměstnankyně továrny, Gurgaon, Indie

Dobré nápady se mají realizovat

Chceme ti nabízet inovativní a ekologické produkty. Proto také pečlivě nasloucháme našim zaměstnancům ve výrobě – a zajímají nás především tipy na vylepšení výrobků.

„Některé z těchto návrhů vedly k tomu, že naše továrna při výrobě v současné době spotřebuje o 30 % méně vody.“

Kieu, zaměstnankyně továrny, Binh Duong Province, Vietnam

Naslouchání místo vyčleňování

Chceme ti vždy nabídnout ty nejlepší výrobky v ten pravý čas. Proto nás nezajímá jen zpětná vazba z tvé strany. Je pro nás důležité, aby mohly odbory zastupovat potřeby zaměstnanců továren.

„Díky našemu programu WE se konají rovnocenné diskuse mezi zaměstnanci a manažery. Teď jsme mnohem lépe schopni zastupovat zájmy zaměstnanců.“

Thanh, zástupce odborů, Hung Yen, Vietnam

Hrdost na dotek

Módu z naší kolekce s bavlnou ECO-LOGIC můžete nosit s hrdostí. Hrdí na to, co dělají, jsou totiž i ti, kteří udržitelným pěstováním bavlny kladou základní kámen výroby.

„Chráníme úrodnost naší půdy, a našim dětem tak můžeme předat zdravou zemi. Na to jsme velmi hrdí.“

Kumar Nayaka, pěstitel bavlny zapojený do projektu Appachi ECO-LOGIC, Pollachi, Tamilnádu, Indie

Důvěra a spoleh pro pěstitele bavlny

Skvělá móda by měla vynikat lehkostí. Aby ani pěstitelé bavlny od počátku nemuseli nést žádná těžká rizika, jsou jim v rámci projektu Appachi ECO-LOGIC už od výsevu garantovány dobré ceny za pozdější sklizeň.

„Sdružujeme pěstitele bavlny. Díky našim společným dohodám mají jistotu, že Appachi jejich bavlnu odebere za garantovanou cenu. To navozuje důvěru.“

Mani Chinnaswamy, jednatel společnosti Appachi ECO-LOGIC Cotton Pvt. Ltd., Pollachi, Tamilnádu, Indie

Protože nám záleží na čistotě

Při prvním kroku dalšího zpracování – tzv. vyzrňování – se dbá na to, aby bavlna byla zbavena nečistot a aby její hodnota zůstala zachována i pro další výrobní kroky.

„Dříve se k nám bavlna dostávala silně znečištěná chemickými látkami. Teď máme dobrou, čistou bavlnu a zdravější pracovní prostředí.“

M. Sarasvathy, pracovnice ve vyzrňovacím závodu Appachi ECO-LOGIC, Pollachi, Tamilnádu, Indie

Káva

Věděli jste, že okolo 40 % nabízené překapávané udržitelné kávy vyrábí firma Tchibo? Zde se dozvíte více informací, co pro nás tento koncept znamená ve vztahu ke kávě.

Udržitelná káva

Co je to vlastně udržitelná káva? A proč se v této oblasti tak angažujeme? Odpovědi na tyto otázky naleznete zde.

Vše o udržitelné kávě

Cafissimo a jeho udržitelnost

Do našich aromakapslí Cafissimo používáme jen udržitelnou kávu a podporujeme ekologické metody pěstování.

Férový požitek z jedné kapsle

Textil

My ze společnosti Tchibo přebíráme odpovědnost v zemích výroby, podporujeme tamější obyvatelstvo a spolupracujeme v tomto směru s mnoha partnery.

Udržitelné textilie

Naším cílem je nabízet do budoucna pouze a jen udržitelné produkty. Zde se dozvíte, jak jsme s realizací tohoto cíle daleko.

Podívejte se

Naši partneři

Spolupracujeme s mnoha mezinárodně uznávanými organizacemi. Zde se dozvíte, kdo jsou naši hlavní partneři.

Zjistit více

Dřevo

Stromy a lesy jsou pro lidstvo velmi důležité. Obstarávají čerstvý vzduch a dovolí nám zhluboka se nadechnout a vydechnout. Osobně se angažujeme, abychom udrželi přírodu v dobrém stavu pro sebe i pro budoucí generace.
Dřevo je pro nás důležitou surovinou, ze které se vyrábí mnoho produktů, jako např. zahradní nábytek s dlouhou živostností. Proto usilujeme o zodpovědné lesní hospodářství – spolu s nezávislou organizací Forest Stewardship Council®.
Vydejte se s námi po naší cestě ze dřeva

Další materiály

Spektrum odpovědně vyrobených produktů s logem GUT GEMACHT je velké. A všechny mají jedno společné. Hrají důležitou roli v oblasti ekologie a sociální spravedlnosti. Je to snadné, ať už jsou tyto výrobky vyrobeny z jakéhokoli materiálu, musí splňovat nejvyšší nároky.
Přesvědčte se sami

WE. Jednejme společně!

Každý týden u Tchiba objevíte něco nového. Výrobky našeho sortimentu se vyrábí po celém světě – v Asii, Evropě i Africe. Od roku 2007 jsme spustili program WE a v současné době běží v devíti zemích. Cílem je vylepšování pracovních podmínek v jednotlivých lokalitách.

Udržitelné výrobky Tchibo

Zde vám představíme malý výběr produktů Tchibo – od oblečení z biobavlny, přes dřevěný nábytek z udržitelně obhospodařovaných lesů, udržitelnou kávu až po nízkoenergetický kávovar Cafissimo.
    

Tričko z žebrované pleteniny s biobavlnou, šedé s melírem

Dolní okraj a konce rukávů s rolovaným lemem
349 Kč Quickshop

Trička z biobavlny, 2 ks

Z čisté bavlny příjemné k pokožce
349 Kč Quickshop

Trika s biobavlnou a dlouhým rukávem, 2 ks

Jemný single jersey ze směsi bavlny a elastanu
299 Kč Quickshop

Body z biobavlny, s dlouhým rukávem, 3 ks, bílá

Měkoučká jemně žebrovaná pletenina, tvarově stabilní
349 Kč Quickshop