Schließen

TRVALÁ UDRŽITELNOST – VÍC NEŽ JEN SLOVA

Když v Tchibo hovoříme o trvalé udržitelnosti, v centru naší pozornosti nejsou slova, ale konkrétní činy. Životní prostředí, férové podmínky, rozmanitost fauny i flóry, věk dožití, efektivnost, bezpečnost, vzdělávání nebo zdraví: Důsledně pracujeme na realizaci dlouhodobých procesů – od pěstování surovin přes vývoj našich produktů až po recyklaci. Od roku 2006 je trvalá udržitelnost pevnou součástí strategie Tchibo, cíl je přitom jasný: Chceme dosáhnout toho, aby naše podnikání bylo 100% trvale udržitelné. Ještě je toho hodně před námi, ale pořádný kus práce jsme už udělali. Jsme na cestě – pojďte s námi.

Trvalá udržitelnost při pěstování kávy

Společně s našimi partnerskými organizacemi se aktivně zasazujeme o ochranu přírody a lepší životní podmínky pro lidi, kteří kávu pěstují. Už dnes je naše káva Tchibo z edice Privat Kaffee, Barista Caffè Crema a Barista Espresso sestavena jen z kávových zrn pocházejících ze 100% trvale udržitelné zemědělské produkce, jejíž kvalita je garantována příslušnými certifikáty. A výsledek? Již více než 40 % kávy Tchibo je vypěstováno udržitelným způsobem.

Trvalá udržitelnost a kapslový systém Cafissimo

Naše hermeticky uzavřené kapsle Cafissimo obsahují výhradně kávu a čaj z trvale udržitelné zemědělské produkce, přímo v místech pěstování těchto surovin podporujeme s našimi partnery ekologické a sociálně únosné pěstitelské metody. Naše kávovary Cafissimo byly vyvinuty s ohledem na ekologii a energetickou efektivnost, pracujeme také na trvale udržitelném řešení našich kapslí Cafissimo.

Trvalá udržitelnost a naše týdenní kolekce

Pro Tchibo jsou na různých místech po celém světě každý týden vyráběny nové produkty. Protože chceme za své jednání nést odpovědnost, zasazujeme se v zemích původu našich výrobků důsledně o dodržování ekologických a sociálních standardů v průběhu celého výrobního a dodavatelského řetězce. V roce 2015 jsme se stali třetím největším prodejcem výrobků z biobavlny.

WE. Jednejme společně!

Společně za lepší pracovní podmínky: V devíti zemích, kde jsou vyráběny naše výrobky, zavádíme od roku 2007 tréninkový program WE. Náš cíl: Společně se zaměstnavateli a zaměstnanci trvale zlepšovat pracovní podmínky. Dnes se programu WE účastní už 320 továren.

Podpora rodiny, podpora vzdělávání

V zemích, kde se pěstují káva a bavlna, se řadou vlastních projektů přímo v daných lokalitách zasazujeme o zlepšování životních podmínek. V Africe a Jižní Americe poskytujeme především v oblasti vzdělávání podporu na základě principu „pomoc ke svépomoci“.

Co říkají naši partneři

Na naší cestě k trvale udržitelné činnosti úzce spolupracujeme s řadou nevládních organizací, mezi nimi např. s organizacemi Save the Children, Fairtrade, nadací Aid by Trade nebo Textile Exchange.

Kathrin Wieland (Save the Children)

„Jsme velmi, velmi rádi, že jsme našli Tchibo jako partnera, protože se vzájemně neuvěřitelně dobře doplňujeme. Tchibo vyznává podobné hodnoty a principy, pokud jde o realizaci projektů.“ Kathrin Wieland, jednatelka organizace Save the Children Německo

Dieter Overath (Fairtrade)

„Zavedení kávy Barista do sortimentu Tchibo znamenalo pro odbyt kávy produkované pěstitelskými organizacemi, které jsou držiteli certifikátu Fairtrade, zásadní impuls. Prodávat plodiny za podmínek Fairtrade znamená pro pěstitele kávy stabilní ceny a navíc prémie pro společné projekty. Optimisticky věříme, že díky dobré spolupráci s Tchibo můžeme společně dosáhnout ještě víc. To je konkrétní realizace principů trvalé udržitelnosti – s dobrými účinky u samého zdroje.“ Dieter Overath, jednatel TransFair e.V. (Fairtrade Německo)

Christoph Kaut (Aid by Trade)

„Vzdělávání je motorem dlouhodobého rozvoje. Jsme rádi, že se společností Tchibo jako dlouholetým partnerem k tomuto vývoji přispíváme a díky novým školám i v odlehlých oblastech Afriky jsme spoustě dětí pěstitelů bavlny podílejících se na projektu CmiA poskytli možnost chodit do školy. Díky tomuto projektu se děti už nemusí za školní výukou vydávat na únavnou cestu dlouhou často mnoho kilometrů.“ Christoph Kaut, Managing Director nadace Aid by Trade

Liesl Truscott (Textile Exchange)

„Tchibo zásadní měrou přispívá k nárůstu kontrolované biologické produkce surovin především v oblasti pěstování bavlny a kromě toho podporuje principy trvalé udržitelnosti i v řadě dalších výrobních a dodavatelských řetězců. My společnosti Tchibo blahopřejeme – je totiž jedinou společností, která se v roce 2015 umístila na špičce tabulky ve třech ze čtyř hodnocených kategorií. Mimo jiné je Tchibo třetím největším prodejcem výrobků z biobavlny na celém světě. To je vynikající!“ Liesl Truscott, European & Farm Engagement Director Textile Exchange

Peter McAllister (Ethical Trading Initiative)

„Tchibo je členem Ethical Trading Initiative už několik let. Vždy na mě dělalo dojem, jak hodně je tato společnost připravena hrát aktivní roli při řešení výzev, které jsou pro ekonomiku kritické; jako příklad lze uvést zásadní roli této společnosti při realizaci dohody o protipožární ochraně v Bangladéši nebo její snahy zvýšit nízké platy v oděvním průmyslu. I když všichni víme, že toho je třeba ještě spoustu udělat, jsem rád, že Tchibo nyní o svém úsilí dává více vědět.“ Peter McAllister, Direktor Ethical Trading Initiative

Uznání našeho úsilí

Významné ceny a ocenění jsou pro nás povzbuzením, abychom pokračovali v práci na realizaci našich cílů. Chápeme je nejen jako uznání toho, co jsme dosud vykonali, ale také jako závazek kráčet po cestě za 100% udržitelným podnikáním čestně dál.
Tchibo Praha patří mezi šest nejodpovědnějších velkých firem v České republice. Jde o hlavní cenu soutěže TOP Odpovědná firma 2015 udělovanou v kategorii „Velká firma“ společnostem, které systematicky, komplexně, strategicky a inovativně rozvíjejí své podnikání směrem k dlouhodobé udržitelnosti a angažují se ve všech oblastech společenské odpovědnosti.
V rámci spotřebitelské studie, kterou časopis Reader’s Digest prováděl v roce 2015, bylo Tchibo v otázce angažmá v oblasti trvalé udržitelnosti už poněkolikáté označeno za nejdůvěryhodnější značku.
Německá spolková vláda ocenila společnost Tchibo za to, „že svou obchodní činnost komplexně směřuje k trvalé udržitelnosti a sociální odpovědnosti a dokáže přitom obsáhnout celý výrobní a dodavatelský řetězec“.
Společnost Tchibo GmbH byla vyznamenána Cenou za podnikatelskou etiku 2012. Tchibo tuto cenu získalo za „příkladné úsilí o 100% trvale udržitelné podnikání v oblasti obchodu s kávou a nepotravinářským zbožím“.

Výrobky Tchibo z hlediska trvalé udržitelnosti

Oblečení z biobavlny, nábytek ze dřeva pocházejícího z odpovědně obhospodařovaných lesů, káva z trvale udržitelné zemědělské produkce nebo kávovary Cafissimo s nízkou spotřebou elektrické energie – to je jen malá ukázka z našeho sortimentu.
        
Teaková zahradní židle
Bohužel již vyprodáno

Teaková zahradní židle

4 990 Kč 3 990 Kč
Zahradní stůl

Zahradní stůl

4 690 Kč 3 990 Kč Quickshop
Odkládací stolek

Odkládací stolek

2 490 Kč 1 790 Kč Quickshop
    
Zahradní barový stolek

Zahradní barový stolek

12 990 Kč 9 990 Kč Quickshop
Stůl

Stůl

6 990 Kč 3 990 Kč Quickshop
Zahradní křeslo

Zahradní křeslo

3 490 Kč 2 990 Kč Quickshop